Wpis z mikrobloga

@Xenesthis: No właśnie mam jedną wątpliwość. Zamówiłem na allegro przedmiot z przesyłką "Paczka48". Dostałem tracking, który wskazywał na to, że zostało to jednak wysłane listem poleconym priorytetowym, którego nie chciałem ponieważ "mój" listonosz ma inklinacje do wystawiania awizo nie sprawdzając czy ktoś jest w mieszkaniu... Napisałem do sprzedawcy dlaczego wysłał listem a nie paczką jak prosiłem i dostałem odpowiedź: "Przesyłki "list polecony priorytetowy" oraz "paczka48" rejestrowane w systemie Poczty Polskiej jako
  • Odpowiedz
@mariusz5891:
Paczka24, Paczka48, Pocztex Ekspres24, Pocztex Kurier48 to usługi z gwarantowanym terminem doręczenia. Natomiast listy (zwykłe, polecone, wartościowe, itp) mają tylko termin deklarowany, bez żadnych gwarancji terminu doręczenia.
Poza tym wymienione wyżej rodzaje paczek podlegają pod Pocztex, kuriera PPSA
  • Odpowiedz
@pcela: Zgadza się, dlatego właśnie wybrałem Paczkę48 ponieważ mam z nimi same pozytywne doświadczenia, kurier zawsze dzwoni, pyta czy jestem w domu, ewentualnie czy może zostawić na portierni i nigdy nie było z tym problemu. Natomiast listonosz ma dosyć frywolne podejście do tematu, co prowadzi do tego, że i tak zawsze muszę jechać osobiście na pocztę żeby odebrać przesyłkę
  • Odpowiedz