Wpis z mikrobloga

@Kuba7: bo nie znam telefonu, którego bateria wytrzyma 2 dni intensywnego użytkowania. W dalszą podróż zabieram czasem drugą baterię na wymianę. Poza tym chciałbym mieć telefon dłużej, a z wiekiem jakość baterii spada. Nie pisałem jako wymogu bardzo silnej baterii bo łatwiej ją wymienić niż zawęzić wybór telefonu do kilku modeli ze względu na pojemne zasilanie ;).
@Szkarpet Specjalna ładowarka tylko do baterii i tylko do tego modelu. Wkładasz baterię w tę ładowarkę i ładujesz poza telefonem. Kiedy telefon się rozładuje, w minutę wymieniasz na już naładowaną baterię, a rozładowaną wkładasz w ładowarkę. W ten sposób masz telefon włączony i ciągle działający 99% czasu
Niestety od Redmi Note 2 Xiaomi poszło złą drogą i od tamtego czasu wypuszczają tylko telefony z celowym postarzaniem, tj. z niewymienną baterią. Jeśli chcesz coś z tego roku to tylko LG (G5, Stylus 2 i zwłaszcza V20) ale to droższe telefony.
@dave8: @mamFAJNYnick: @listerican: dziękuję Wam za podpowiedzi.
@listerican: Nie jest dla mnie problemem wyłączenie telefonu na czas podmiany baterii, ale rozwiązanie brzmi ciekawie. Modele, które podałeś (szczególnie G5) przekraczają budżet. Nie musi być tegoroczny. Uważam, że starsze telefony jak niedostępny już (a jeśli już, to na pewno nie w tej cenie) Samsung S4, do dziś się spisują i mają dobre osiągi.
@Kuba7: nie jestem przekonany do kupowania
@mamFAJNYnick: sprawdziłem Leagoo, ale raczej niedostępny ze standardową gwarancją i serwisem. Note 2 tak łatwy do zdobycia jak S4 - czyli ciężko i w wysokiej cenie ;). Szkoda bo te telefony były bardzo dobre.