Wpis z mikrobloga

@zielonek1000: zdecydowanie drugi wariant. Bo IMO choć to pożyteczne to juz wyobrażam sobie selekcje wybitnych jednostek. Straszne pole do nadużyć. Choć na zdrowy rozsądek wiadomo kto powinien dostawać przywileje. To wydaje mi się ze takie możliwości skończyłyby sie katastroficznie. Poza tym wywołałoby to niepokoje i bunt społeczny. Rewolucje a one są zawsze krwawe. Bardzo negatywne konsekwencje
@zielonek1000: Wydaje mi sie ze jesli by sie nie utrudniało ludziom dostępu do rozwoju to juz byłby olbrzymi krok naprzód. I to niekonieczne osobom niezwykle uzdolnionym. Bo one i tak zostaną wyłapane i poprowadzone. Diament sie swieci nawet w gownie. Ale pomoc ludziom przeciętnym byłaby społecznie pozytywna
@zielonek1000: Powinny otrzymywać wsparcie umożliwiające rozwijanie tych wybitnych zdolności - tak samo, jak osoby z deficytami rozwojowymi otrzymują wsparcie w postaci szkół specjalnych, opieki socjalnej.

@Kayleigh: Jeśli dzieciaki wiedzą, kto jest najlepszy w klasie - to tym bardziej mogą to wiedzieć pedagodzy.
@zielonek1000: Wybitne jednostki, takie jak Elon Musk, osiągają więcej nawet pomimo rywalizowania z nimi przez molochy wbrew zasadom uczciwej konkurencji i wolnego rynku.

- Amerykański rząd na tylko jedno GM zmarnował 11,2 miliarda dolarów na bailout;
- Liczne stany w USA zabroniły sprzedaży samochodów Tesli na skutek lobbingowych działań związków sprzedawców samochodów;
- Liczne stany w USA zabroniły sprzedaży paneli fotowoltaicznych SolarCity jako "naruszajace estetykę domów", na wskutek działań lobbingowych wielkich
@rybik_spod_wanny: tak ale wyobrażam sobie masę wybitnie uzdolnionych ekologów. Sjw i cała masę innnych w ktoryh niesamowicie cieżko jest orzec. Jak wyobrażasz sobie urząd który wybiera wybitnie uzdolnionego filozofa. W sensie idea jest super ale wydaje mi sie ze wadliwa bo tak jak mowię. Łatwo to dostrzec tak samo przewinienia lub słuszność decyzji a jednak w decyzjach administracyjnych jest olbrzymi margines błędów i nadużyć. Pytanie czy dopuszczenie ich jest warte rozwoju
Jak wyobrażasz sobie urząd który wybiera wybitnie uzdolnionego filozofa.


@Kayleigh: Nie urząd, raczej grono profesorów. I są kryteria, tak samo, jak są kryteria na Konkursie Chopinowskim i nie jest tak, że jurorzy wybierają według własnego widzimisię. Przecież uczniowie są oceniani na konkursach, prace naukowe są oceniane, recenzowane - dlaczego nie oceniać zdolności, potencjału poszczególnych ludzi?
@rybik_spod_wanny: moze faktycznie byłoby to możliwe. W końcu ktos przyznaje Noble, Pulitzery i medale fieldsa. No dobra to by było ciekawe. I załóżmy ze wyławiamy takiego gościa. Dostaje on gwarancje rozwoju dostęp do uczelni rozwój projektów itd. To generalnie jest super i jest juz prowadzone swoją drogą. Pytanie co potem. Co chciałbyś im dac
@OCISLY:

Pan Zielonek chce żeby wszyscy byli równi czyli jak w komunizmie. Nawet otagował #socjalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale i #wolnyrynek
@Kayleigh: @rybik_spod_wanny: @comer123: @OCISLY:
Jaki jest wg Was ewentualny wpływ dotowania genialnych ludzi i nowatorskich firm sukcesu na uśmiercenie lub obstrukcję innych Elonów Musków i Innych Facebooków czy Tesli które nie będą mieć podobnych możliwości rozwoju?
- bardzo duży
- znaczny
@zielonek1000: wydaje mi się ze identyczny bo teoretycznie taki nowy innowator rownież powinen zostać wspomagany. Ale! Czy tak jest. Nir wiem. Wydaje mi sie ze to zbyt złożony problem statystyczno ekonomiczny by podać Ci prawidłowe rozwiązanie. Mysle ze mozna to policzyć albo chociaz wyestymowac

Ale ja jestem mega słaby z matmy itd
@Kayleigh: Możliwość pracy naukowej bądź twórczej, granty na projekty przydatne dla ludzkości. Czyli to, co jest teraz, tylko z gęściejszym sitem wyłapującym zdolnych już jako nastolatków, z większymi możliwościami rozwoju naukowego dla nich (bez obciążeń dydaktycznych itp.).

@zielonek1000: To nie jest kwestia pojedynczych zdolnych ludzi, ale całego systemu wychwytującego zdolnych, systemu trwałego, wieloletniego (owi zdolni muszą mieć jeszcze zdolnych nauczycieli - potrzebne są "szkoły" gwarantujące ciągłość idei). Potrzebne są miejsca,
@zielonek1000: No to musielibyśmy zrezygnować z demokracji. Albo umawiamy się na demokrację i wówczas respektujemy demokratyczne wybory (w tym także wybór większości, żeby wspierać wybitnych) - co możemy uznać za przymus wobec tych, którzy nie chcą udzielać takiego wsparcia, albo nie uznajemy demokracji.
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.
RPA - "Rocket Propulsion Analysis" computational tool

Jestem botem