Wpis z mikrobloga

Oj, jak długo nic nie było! Wiadro nowości przed niedzielnym rajdem :D

Na końcu posta kilka zdjęć :)

TLDR


Dużo się wydarzyło, zacznę od rzeczy gorszych. Idąć tokiem myślenia, że masa jest wrogiem przyspieszenia postanowiłem wywalić mechanizm tylnej wycieraczki... Na szczęście jestem taki zdolny, że potłukłem przy okazji szybę. Był tam taki plastikowy tryb i mega zaśniedziały gwint, trochę przesadziłem z siłowym wykręcaniem. Po kalkulacji wyszło że najlepiej będzie kupić używaną, która wyszła 150zł + 30 zł za malowanie :P Czemu takie tanie malowanko? Otóż pomalowałem sobie ją sam, sprejami, które właśnie tyle kosztowały. Z daleka nie idzie poznać że coś było robione, natomiast z bliska... nikt go nie będzie oglądał. Tym bardziej, że...

Okleina leży już wycięta u foliarza :P Czekam na odpowiedni dla mnie i dla niego termin na oklejenie furki. Taki "podgląd" na dole w albumie, cudów nie ma, ale jak na projekt wykonany w 2h przy piwku - mi się podoba ;)

Kolejne sprawy to opony - myślałem że nie da rady uzbierać sianka na start, chciałem zrobić mocowanie foteli (ok. 320zł), ale odłożyłem to na później, bo pojawiła się opcja kupna trochę już styranych dwóch opon Extreme VR-1 w mieszance super miękkiej. Następnie zaopatrzylem się w kolejne dwie opony - wybór padł na nowe RACE GC w mieszance średniej. Wszystkie cztery gumy wyszły mnie ok 600zł - udało się dostać dobre ceny :)

Obecnie szykuję się do startu, w sumie takiego trochę debiutanckiego (bo pierwszy raz nie na torze i z pilotem) w V, finałowej rundzie cyklu MiniMax w Toruniu (taguję #torun :)). Wiem że na pewno będzie ogień, dużo ludzi z racji na koniec sezonu ma podium na włosku, a dodatkowo ostatnia runda w punktacji jest podwojona. Nie wiem jeszcze jak podejść do zawodów, mam wreszcie sprawne hamulce dzięki czemu mogę sobie pozwolić na szybką jazdę, ale nie chcę rozbić auta na nieznanym terenie (płyty betonowe, łatwo urwać zawias miejscami, trzeba jechać ostrożnie). Z drugiej strony nie chcę odpuszczać, jest tam jeden kierowca w mojej klasie który naprawde dobrze ogarnia, chciałbym go chociaż trochę postraszyć... W poprzedniej rundzie cyklu pocisnął jeden przejazd na 3 miejscu - aut jechało ponad 40 :D

Najlepszym smaczkiem jest jednak runda nocna. Ok. godz. 16:30 startuje pierwsza załoga, w związku z czym będzie baaardzo ciemno. Na pewno na czas rajdu ustawiam światła do góry, ale załatwiłem też sobie dwa halogeny :D W sobotę czeka mnie długi dzień, muszę przygotować i przejrzeć całe auto, podpiąć halogeny, może też ze znajomym ślusarzem/spawaczem ogarnę short shiftera... Zobaczymy jak wyrobię się z czasem.

W każdym razie, jeśli ma ktoś ochotę podejrzeć jak te całe amatorskie rajdy wyglądają - zapraszam w najbliższą niedzielę na poligon w Toruniu, jeżdżone będzie tak od 11 do 17, wjazd od ulicy Andersa i Okólnej. Wstęp gratis, ponoć nawet grochóweczka ma być :P

Wracając do finansów - z racji tego że wyposażyłem się w legitymację AK Toruńskiego (a zarazem roczne członkostwo ;)) obowiązuje mnie niższe wpisowe, które wynosi 150zł. Koszt członkowstwa wynosi 80zł/rok. Zobaczymy ile będzie mnie kosztowało jedzonko w dniu rajdu i ile spalę paliwa, dlatego ogólne rozliczenie rajdu pozostawię do niedzielnego/poniedziałkowego wieczora.

Podsumowując:
- opony 600zł, powinny starczyć do późnej wiosny
- klapa + malowanie 180zł

Co daje kwotę 780zł, więc całkowity koszt mojego rajdowania do tego momentu wynosi 8360 zł. Zapomniałem wliczyć w to poprzednie zawody, liczmy więc 8500zł.

Obiecane kilka fotek, nie ma nic specjalnego, pogubiłem trochę jak czyściłem telefon... http://imgur.com/a/KzSLQ
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chcesz być na bieżąco z postępami i kosztami rajdowania? Śledź mój tag! :)
#gumizakolkiem

#motoryzacja #rajdy #samochody #wyscigi #carboners #rajdy24
Gumi5 - Oj, jak długo nic nie było! Wiadro nowości przed niedzielnym rajdem :D

Na ...

źródło: comment_1xvANrcz9fBbnmpYRn4X8yEHEQPRwjKW.jpg

Pobierz
  • 14