Wpis z mikrobloga

Przedwczoraj komisja australijska wydała pełny raport dotyczący zbadania przez nich kwestii wykorzystywania seksualnego dzieci wśród Świadków Jehowy. Nie pozostawia on na tej organizacji suchej nitki. Kilka przetłumaczonych cytatów:

Uważamy że Organizacja Świadków Jehowy, nie jest organizacją, która reaguje adekwatnie do problemu wykorzystywania seksualnego dzieci. Nie wierzymy, że dzieci są tam odpowiednio chronione przed ryzykiem nadużyć seksualnych z następujących powodów (...)

W związku z zarzutami wykorzystywania seksualnego dzieci stwierdza się, że Organizacja opiera się na przestarzałej polityce i praktykach

sankcje dostępne w ramach wewnętrznego systemu dyscyplinarnego organizacji są słabe i w większości przypadków pozostawiają sprawców wykorzystywania seksualnego dzieci w organizacji i w społeczeństwie.

organizacja otrzymała wiele zarzutów i skarg odnoszących się do co najmniej 1800 domniemanych ofiar wykorzystywania seksualnego dzieci

z 1,006 członków, przeciwko którym zarzuty wykorzystywania seksualnego dzieci zostały dokonane, 108 to byli starsi lub słudzy pomocniczy

401 domniemanych sprawców zostało wykluczonych pod zarzutem wykorzystywania seksualnego dzieci i 230 tych domniemanych sprawców później zostało przywróconych z powrotem do zborów

78 z nich zostało wykluczonych więcej niż jeden raz pod zarzutem wykorzystywania seksualnego dzieci


Więcej na ten temat po polsku wraz z dyskusją można poczytać na forum byłych Świadków Jehowy. Bardzo obszernie skomentowano to również (po angielsku) w serwisie jwsurvey.org.

#archiwumswiadkajehowy #swiadkowiejehowy #pedofilia #dzieci #religia
  • 3
@awaryjan: To prawda i dobrze że masz na to takie, a nie inne spojrzenie. Niestety nadal w naszym kraju około 1800 osób rocznie daje się złapać na propagandę Świadków Jehowy, że ich organizacja jest inna, lepsza od pozostałych i wstępują w ich szeregi. Co czasami niesie za sobą opłakane konsekwencje, o których pisałem wcześniej w tym tagu. Dlatego o tym piszę, by jak najwięcej osób uświadomić jak jest naprawdę ( ͡
@ohmyjw: Ja mam z nimi kontakt na co dzień (firma, gdzie szef jest ŚJ i wielu pracowników też, często po tym kluczu są przyjmowani, choć rzadko jest to dobry wybór patrząc na kompetencje), także mam z bliska wgląd jak to wygląda. I cóż, czasami przykro patrzeć, że można mieć takie klapki na oczach. Ale nie wtrącam się, bo szkoda zdrowia.