Wpis z mikrobloga

Kończymy z logiką degresywnych obciążeń podatkowych. My uważamy, że ci, którym więcej jest dane powinni dawać także więcej od siebie.
senator Grzegorz Bierecki, PiS, 29.11.2016

Od dziecka starasz się być lepszym i lepszym, zamiast imprezować uczysz się, zdobywasz doświadczenie zawodowe, uczestniczysz w szkoleniach i zdobywasz certyfikaty, a na koniec magister humanistyki UG Grzegorz Bierecki twierdzi że "było ci dane" i że masz "dać więcej od siebie".

http://www.newsweek.pl/biznes/kwota-wolna-od-podatku-zmiany-w-przepisach-,artykuly,401276,1.html

#polska #podatki #dobrazmiana #pis #ekonomia #finanse #bekazpisu #bekazlewactwa #polityka
rotero - Kończymy z logiką degresywnych obciążeń podatkowych. My uważamy, że ci, któr...

źródło: comment_ztVyud00Wm7IK6DY8ME3SAyzfLpyfxtu.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stan-tookie-1: Masz rację, że duża część, a może nawet większość bogaczy nie doszła sama do dużych pieniędzy. Ale co teraz, te pieniądze już są zarobione, a przyszłe, większe podatki właśnie utrwalą ten stan rzeczy, bo ciężej będzie zarobić dużo.
  • Odpowiedz
@rotero:

a na koniec magister humanistyki UG Grzegorz Bierecki

Jedna uwaga: nie ma czegoś takiego jak magister humanistyki (bo i też nie ma kierunku humanistyka).
  • Odpowiedz
Idź zobacz budżet naszego kraju i policz ile to wszystko kosztuje i o ile by mogło być mniejsze obciążenie podatkowe gdybyśmy rzeczywiście tylko na to się "składali"


@YouCanCallMeBillieGates: rozumiem, że ty policzyłeś i chętnie podzieliszysz się z nami tymi wyliczeniami, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FlameRunner: chyba nigdy nie dyskutowałeś z katolikiem. Ci fanatycy nawet swoim umierającym na raka kości dzieciom tłumaczą że to wyraz miłości bożej bo dzięki temu mamusia uczy się jeszcze bardziej kochać boga.
A spytaj takiego czy kiedykolwiek dla swojego boga zrobił coś więcej dla bliźniego niż przyzwoity ateista to dostanie wścieklizny macicy. Wklej numer konta domu dziecka na przykład bromeuszek i zaproponuj mu przeliczenie swojej wiary na złotówki to raczej
  • Odpowiedz
Od dziecka starasz się być lepszym i lepszym, zamiast imprezować uczysz się, zdobywasz doświadczenie zawodowe, uczestniczysz w szkoleniach i zdobywasz certyfikaty, a na koniec magister humanistyki UG Grzegorz Bierecki twierdzi że "było ci dane" i że masz "dać więcej od siebie".


@rotero: i bardzo dobrze, to kwestia przyzwoitości. Roszczeniowa klasa średnia powinna również zapłacić większe podatki.
  • Odpowiedz
Jak ważna jest dla istnienia społeczeństwa ta grupa zrozumiesz dopiero jak Tobie i Tobie podobnym przestaną od państwa spływać jakiekolwiek świadczenia gdy klasa średnia wyemigruje/zostanie dorżnięta/stwierdzi, że p------i skoro bardziej opłaca się robić dzieci, niż pracować... To nie stanie się dziś, czy jutro - ale dokręcanie śruby nie pozostanie bez reakcji.


@TrevorPhilips: dlaczego ta klasa średnia wyjeżdża w takim razie na zachód z neoliberalnej polski? A nam lekarzy, inżynierów, prawników nie zabraknie - przyjadą ze wschodu ewentualnie.

Co się tutaj o--------a! Podatek od mojej pracy 40% - OK, ale 75% to szaleństwo.

Podatek to zwykły haracz, nie wspominając o akcyzach. Różnica pomiędzy gangiem, a państwem jest taka, że państwo rości sobie monopol i nie pozwala
  • Odpowiedz
Grzegorz Bierecki


@rotero: Nawet przy mnie nie wymieniajcie nazwiska tego aferzysty od SKOK-ów. Według znanych do tej pory informacji gość jest głównym odpowiedzialnym za aferę o lata świetlne większą niż afera Amber Gold, którą PiS rozdmuchuje w mediach jak się da.
  • Odpowiedz
i bardzo dobrze, to kwestia przyzwoitości. Roszczeniowa klasa średnia powinna również zapłacić większe podatki.


@3n3bl0: A ja jestem nieprzyzwoity i co mi zrobisz? Dla mnie nieprzyzwoite jest zabieranie bogatszym i co teraz? Matole z matematyki, nic dziwnego że kwiczysz i płaczesz, klasa średnia i tak płaci większe podatki od patoli. Kogo obchodzi proporcjonalność? Pracujesz - masz lepiej. TO JEST MOTOR ROZWOJU - cywilizacji, gospodarki, technologii - coś co lewactwu obce.

dlaczego ta klasa średnia wyjeżdża w takim razie na zachód z neoliberalnej polski? A nam lekarzy, inżynierów, prawników nie zabraknie - przyjadą ze wschodu
  • Odpowiedz
To dotyczy wszystkich, każdy kiedyś umrze :). Potwierdzasz moją tezę, żaden z postulujących obniżenie podatków nie przedstawia poważnych propozycji reform. Zaorać i sru to gówniarstwo i intelektualne rzygowiny.


@Dramir: K, a kiedy system w końcu p---------e i ludzie zostaną bez środków na życie wtedy będzie super
Tak czy siak starzy ludzie będą musieli liczyć na dobrowolną pomoc pracujących, pytanie czy chcesz żeby to było kiedy pracujących jest więcej czy jak ma być za 30 lat - mniej?
  • Odpowiedz
by mieć solidne państwo potrzebne są większe wpływy do budżetu - na polskie warunki konieczna jest mocna progresja, zresztą mnie to nie razi, byłbym w stanie poprzeć nawet dochód maksymalny.

Drugie, skoro prywatne jest tak lepsze i konkurencyjne, to dlaczego nie wygrywa na wolnym rynku? Np. studia państwowe nie zostały w żaden sposób wyparte.


@3n3bl0: Nikomu nie jest potrzebne silne państwo chyba, że mowa tu o ludziach, którzy nie chcą pracować, lub tych którzy uważają, że za rodzenie dzieci będą godnie żyć. Niestety natura nikomu nie zapewnia przetrwania. To dzięki ludzkiemu umysłowi, człowiek jest wstanie przeżyć. Jednocześnie uważam, że ludzie pasożytujący na innych powinni nie mieć takiej możliwości. Jeżeli już tworzymy jakieś społeczeństwo to każdy powinien coś dla niego zrobić, co zagwarantuje mu przeżycie, a pobieranie socjalu nie jest wysiłkiem godnym zapłaty.

Prywatne przedsiębiorstwa są lepsze od publicznych, bo one mają właściciela, a on zawsze chce jak najlepiej dla swojej inicjatywy, by ta przynosiła mu jak najwyższe zyski. Jeżeli chodzi o studia, to publiczne uczelnie są "bezpłatne", a prywatne nie. Oczywiście nie zmienia to tego, że publiczne uczelnie utrzymują poziom, a z publicznymi jest to różnie, ponieważ konsumenci mają różne potrzeby. Jedni chcą pójść na najlepszą uczelnię (i zakładamy, że jest ona płatna) i pójdzie tam, a druga osoba chce otrzymać "papierek" i otrzyma go bez
  • Odpowiedz