Wpis z mikrobloga

Kończymy z logiką degresywnych obciążeń podatkowych. My uważamy, że ci, którym więcej jest dane powinni dawać także więcej od siebie.
senator Grzegorz Bierecki, PiS, 29.11.2016

Od dziecka starasz się być lepszym i lepszym, zamiast imprezować uczysz się, zdobywasz doświadczenie zawodowe, uczestniczysz w szkoleniach i zdobywasz certyfikaty, a na koniec magister humanistyki UG Grzegorz Bierecki twierdzi że "było ci dane" i że masz "dać więcej od siebie".

http://www.newsweek.pl/biznes/kwota-wolna-od-podatku-zmiany-w-przepisach-,artykuly,401276,1.html

#polska #podatki #dobrazmiana #pis #ekonomia #finanse #bekazpisu #bekazlewactwa #polityka
rotero - Kończymy z logiką degresywnych obciążeń podatkowych. My uważamy, że ci, któr...

źródło: comment_ztVyud00Wm7IK6DY8ME3SAyzfLpyfxtu.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@YouCanCallMeBillieGates:

Wymrą i c--j bez wątpienia


To dotyczy wszystkich, każdy kiedyś umrze :). Potwierdzasz moją tezę, żaden z postulujących obniżenie podatków nie przedstawia poważnych propozycji reform. Zaorać i sru to gówniarstwo i intelektualne rzygowiny.
  • Odpowiedz
@rotero: tylko nieuczciwie przedstawiłeś tylko przypadek gdzie majątku dorobiłeś się ciężką pracą, nauką itd. W praktyce jednak czesto zdarza się ze najbogatszymi wcale nei zostają tacy ludzie. Ostatnio publikowali listę najbogatszych Polek i prawie żadna z czołówki nie przeszła etapu o którym mówisz tylko ten drugi czyli "dane" poprzez albo podział majątku przy rozwodzie albo wprost dziedziczenie albo dobrą wolę rodziny/męża. W jakiś stopniu jest tak jak mówisz, że ci
  • Odpowiedz
@rotero: Piękne to co piszesz ale g---o prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raczej: nakradłeś, albo twoi rodzice nakradli, odziedziczyłeś, albo fartem trafiły w twoje ręce duże pieniądze.
I bardzo dobrze, należy ich golić ile wlezie.
  • Odpowiedz
@rotero:
Dziesięciu facetów poszło na p--o i rachunek dla wszystkich wyniósł 100 zł. Jak go tu sprawiedliwie pokryć??. Po namyśle stwierdzili, ze zastosują rozwiązanie z działającego w europie systemu podatkowego:

- pierwszych 4 (najbiedniejszych) nie zapłaci nic
- piaty zapłaci złotówkę
- szósty
  • Odpowiedz
Co się tutaj o--------a! Podatek od mojej pracy 40% - OK, ale 75% to szaleństwo.

Podatek to zwykły haracz, nie wspominając o akcyzach. Różnica pomiędzy gangiem, a państwem jest taka, że państwo rości sobie monopol i nie pozwala działać konkurencji.
  • Odpowiedz
My uważamy, że ci, którym więcej jest dane powinni dawać także więcej od siebie.

ci, którym więcej jest dane


Przecież to idealnie pasuje do katolickiej partii i katolickiego rozumowania w ogóle?
Nie: "pracowałem i osiągnąłem", tylko: "Bóg dał", "Bóg pozwolił".
Nie: "z------m", tylko: "Bóg tak chciał".
To taka jeszcze gorsza forma mówienia o swoich osiągnięciach w tonie "udało się". ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@rotero:

>ROK 19xx

wygrywasz loterię narodzin, rodzisz się w Europie, najbogatszym kontynencie w niepatologicznej rodzinie, rodzina przez 1 najważniejszy rok twojego życia, pozwala ci się rozwijać, inwestuje w twoją edukację, społeczeństwo zachodnie utrzymuje cię przy życu dzięki rozwojowi medycyny i dostępowi do niej

>ROK 2016 HURR DURR WYMAGAJĄ ODE MNIE WINCYJ, JESTEM W 1 GRUPIE PODATKOWEJ ALE MAM NADZIEJE BYĆ W DRUGIEJ
  • Odpowiedz
@rotero: ma odrobine racji. znaczy sie w kwestii ze bylo dane. niektorzy maja np. wiekszy iloraz inteligencji i latwiej im o sukces. i to jest cecha praktycznie niezalezna od czynnikow zewnetrznych.
  • Odpowiedz