Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki od #motoryzacja #mechnika #volkswagen #vw
Mam problem :( W mojej #jetta 2010 rocznik zacięły się drzwi prawe. Nie od zimna, bo to już od tygodnia się działo. Nie mogę ani z kluczyka, ani z zamka, ani od środka ich otworzyć. Co to może być i czy można je jednak jakoś samemu otworzyć czy jednak mechanik?
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickovsky: mniejsze zniszczenia spowoduje wyszarpnięcie tapicerki, spinki powinny póścić, dwie śruby torx T30 się odkręcą, bo jest do nich dostęp, na dole jest wkręt torx, do którego nie ma dostępu, ale on powinien póścić, potem wystarczy pociągnąć linkę i się otworzą.
  • Odpowiedz
@manyec ale op pisze ze drzwi nie mozna otworzyc w zaden sposob. tapicerke sciagniesz ale ciagac za linke to tak ja ciagac za klamke, nic to nie zmienia. a linka dalej przechodzi przez blache otworem do wewnetrznej strony drzwi, blachy od wewnatrz nie sciagniesz bo jest zgrzewana. mialem identyczny przypadek w golfie v linka dobra a drzwi na zaden sposob nie szlo otworczyc. pozostalo tylko wyciac maly otwor od wewnatrz aby
  • Odpowiedz
@mickovsky: w module zamku jest taka mała linka, która to odblokowuje, trzeba się do niego dostać, odkręcając kolejno moduł i blachę, o ile zamek nie puści wcześniej. Mimo wszystko zaczął bym od podłączenia pod komputer
  • Odpowiedz
@kleeb w tym przypadku to doslownie.za takie chore rozwiazania producent powinien sponsorowac nowe drzwi w przypadku takiej awarii nawet po gwarancji bo nie niszczac niczego otworzenie ich praktycznie rowna sie z zerem.
  • Odpowiedz
@manyec kiedys w vw byla taka blacha jak mowisz ale golfy od mk v maja zdejmowane zewnetrzne poszycie a srodek jest na stale zgrzewany. przyjrzyj sie temu co wyslalem. golf 4 mial ta sciagana blache od wewnatrz jak mowisz, od piatej generacji tego nie ma. a ze jetta to jak golf to zdaje mi sie ze bedzie identycznie.
  • Odpowiedz