Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupienia ARDUINO, zbudowania swojego własnego "czegoś" no i generalnie pobawienia się w Wielkiego Elektronika ( ͡ ͜ʖ ͡). Dodam, że jestem laikiem w tym temacie i czeka mnie sporo nauki.

Dlatego też chciałem Was zapytać:
1. Gdzie i jaki zestaw startowy kupić?
2. Z jakich książek najlepiej skorzystać przed moim pierwszym razem z płytką stykową?

Z góry dziękuje za pomoc.

#arduino #elektronika #majsterkowanie #forbot #diy
metanol - Cześć Mirki!
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupienia ARDUINO, zbudo...

źródło: comment_tAFs2lqFICLucH8vn0uELllVIZIbhvkN.jpg

Pobierz
  • 20
Przyznam się, że tag forbot dodałem z marszu widząc, że pojawia się on niemal przy każdym temacie związanym z arduino. Mogłem najpierw wejść na waszą stronę - ignorant ze mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@metanol: ja bym sam kompletował sprzęt. tzn tak zrobiłem. nie miałem parcia na już więc kupiłem wszystko na aliexpress. mam 4 płytki, ale zamienniki, ktore kosztowały grosze w chinach. w jednym zamowieniu wzialem tez jakies ledy (fajne sa ardesowalne ws2812, ich chyba nie ma w zestawach), pare czujnikow, ekran. a teraz co jakiś czas wchodze i wyszukuje tam jakieś kolejne moduły i zamawiam :D
@Analityk: w którym miejscu trzeba się u nas logować, aby coś zobaczyć? Pierwsze słyszę, wszystkie kursy dostępne są za darmo, bez logowania i bez rejestracji. Forum można również czytać bez logowania...