Wpis z mikrobloga

po c--j ci sekcja numeryczna, tylko miejsce zajmuje na biurku, a do niczego się jej nie używa chyba że pracujesz


@Dolan: Brawo. Sam sobie odpowiedziałeś. Bez numerycznej to sobie mogą mieć taką klawiaturę ludzie, którzy tylko na kompie grają. Ludzie, którzy na komputerze pracują z reguły numerycznej używają. Da się to obejść, jak miałem kiedyś lapka bez numerycznej, to miałem ją na USB, ale to nie jest wygodne.
Jak wklepujesz
  • Odpowiedz
@01ab: jakbyś nie wiedział a zapewne nie wiesz bo gadasz głupoty, to klawiatury mechaniczne są też w głównej mierze do pisania bo pisze się o wiele szybciej i wygodniej a klawisze wcale nie wchodzą ciężko, o wiele lżej niż w membranowej i nie trzeba klawisza wciskac do końca żeby komputer go zarejestrował a sa droższe bo produkcja takich przełączników jest o wiele droższa. Idź do jakiegoś sklepu, pomacaj se, popisz
  • Odpowiedz
w programowaniu często używa się cyfr, ale nigdy nie znalazłem zastosowania dla numpada. Może dlatego, że numpad się przydaje naprawdę głównie przy KLEPANIU cyfr? Tabelki w excelu? Okienko na poczcie?


@NoMercyIncluded: Wpisywanie jakichkolwiek wartości, kalkulator, głupi przelew w banku, login cyfrowy, cokolwiek. Nie wyobrażam sobie robienia prostych obliczeń typu nawet +-/* bez numpada bo jest mega wygodny i klikam bezwzrokowo. Poza tym mam tam bindy do csa :)
  • Odpowiedz
@XpedobearX: dwie ręce na klawiaturze w odpowiedniej pozycji deklasują numpad w przypadku używania cyfr, liter i dodatkowych znaków naprzemiennie. Więc wciąż - numpad jest jednoznacznie lepszy tylko przy klepaniu podstawowych działań matematycznych i ciągów cyferek, co jest domeną zaledwie kilku specyficznych pozycji zawodowych. To bardzo słabe argumenty stojące za słowami użytkownika @inpir:

klawiatura bez numpada to podklawiatura
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: ale straaasznie ciągniecie ten temat, napisałem tylko swoją opinię. Nawet jeżeli w ciągu moich 8godzin pracy muszę wpisać do kompa jakieś cyfry - powiedzmy 2-3 razy - to i tak wolę użyć numpada, aniżeli kupować klawiaturę bez, ponieważ zajmuje mniej miejsca
  • Odpowiedz
@inpir: ja mam same z numpadem, bo najzwyczajniej w świecie nie pomyślałem nigdy nawet, by szukać bez - w każdej pracy i w domu mam spore biurka. Po prostu nie widziałem nikogo używającego numpada, poza ludźmi starszej daty, przyzwyczajonymi do kalkulatorów czy paniami w urzędach. Wiem wiem, koniec tematu, bo jałowy.
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Nie trzeba pisać non stop jakichś obliczeń, po prostu na co dzień mam co najmniej kilka sytuacji gdzie wpisuję cyfry i wygodniej mi wpisywać bezwzrokowo na numpadzie, odruchowo przesuwam tam rękę i nie potrzebne mi dwie ręce na literach bo wtedy piszę tylko cyfry. Tak jest wygodniej + przydaje mi się do csa jako rząd klawiszy nieużywanych bezpośrednio obok tych używanych podczas samej rozgrywki.
  • Odpowiedz
no ale jakby ta sama klawiatura miala logo rejzera to juz by byla zajebista i taka do e sportu na wyjazdy. Seba na kolonie do Szczyrku bedzie latwo ja zabrac fap fap


@myrmyrek: ciekawe czy to samo byś pisał jakby ktoś wrzucił telefon myPhone i ktoś inny by napisał że to słabe telefony. Bo to właściwie ta sama sytuacja.
  • Odpowiedz
@inpir: do klawiatury numerycznej trzeba dojrzeć :) a i dla graczy bywa przydatna - choćby w ms flight simulatorze, czy w gta san andreas
  • Odpowiedz
Jak wy się wszyscy nad tym spuszczacie, nie różnicie się niczym od hołoty rzucającej się na karpie w lidlu bo 10gr taniej XDDD
  • Odpowiedz