Wpis z mikrobloga

@tutytas: serio? Przecież to jest zupełnie zbędne. Wystarczy prawy kierunkowskaz przy zjeździe.

Pomyśl, ma prawy, zjeżdża, nie ma prawego, jedzie dalej, więc po co Ci ten lewy jeszcze?

A co na rondzie wielopasmowym? Też lewy, że jedzie dookoła, a jak chce zmienić pas, to lewy kierunkowskaz i światło wstecznego, czy jak, a może przeciwmgłowe, albo włączenie wycieraczek? Przecież jakoś trzeba odróżnić zmianę pasa, od sygnalizowania braku zjazdu najbliższym zjazdem?
@bazingaxl: to nie jest możliwe, bo w samochodach są kamery i za takie coś egzaminator by wyleciał z pracy a egzamin byłby powtórzony za darmo. Oczywiście jeżeli ktoś by to zgłosił
Żadnej podstawy nie ma żeby uznać to w ogóle za najmniejszy błąd
@rdy: @TypowyPolskiFaszysta: @piotreek88:

XD

nie, nie wystarczy 'tylko prawy' do płynnego zjeżdżania i wjeżdżania, tyle razy wałkowałem, ale kierowcom z mirko jak nie dasz filmu pod nos to nie zrozumieją. Zero pomyślunku.

Ci którzy nie dają kierunku przed rondem nie sygnalizują zmiany kierunku ruchu i czekam na akcję z mandatami na ten temat, oj będzie piekło.
@peszmerd: poproszę o aktualny przepis który nakazuje wbicie lewego kierunkowskazu na jednopasmowym klasycznym rondzie

Jak ktoś wbija lewy kierunek przed rondem to od razu mi sie lamka ostrzegawcza zapala że coś #!$%@?. I niestety w większości przypadków mam rację, bo np zjeżdza z tym lewym kierunkiem w prawo albo zawraca mając cały czas lewy kierunek
@rdy: xD

Przed skrzyżowaniem też nie dajesz kierunku sygnalizując zawczasu kierunek jazdy?

Pytanie dodatkowe, przed i po wyprzedzaniu też dajesz kierunek, pomimo tego, że nie ma nigdzie w przepisach o kierunku. A jednak go włączasz. Dlaczego?

zjeżdza z tym lewym kierunkiem w prawo


to błąd

zawraca mając cały czas lewy kierunek


a to nie
@peszmerd:

Ci którzy nie dają kierunku przed rondem nie sygnalizują zmiany kierunku ruchu i czekam na akcję z mandatami na ten temat, oj będzie piekło.


w cytowanym przez ciebie artykule nie ma nic o obowiązku wrzucania lewego kierunkowskazu przed rondem

Jak wjeżdzając na rondo(na które da się wjechać tylko prosto) twierdzisz, że jedziesz w lewo to nie mam więcej pytań bo dyskusja jest bez sensu
@peszmerd: no osoby włączające lewy kierunek przed i na rondzie to bardzo cieżki przypadek faktycznie. Ale w sumie dzięki takim geniuszom zrobiłem sobie raz zderzak, to dla mnie możecie i na awaryjnych jechać

ja wiem że tak uczyli 30 lat temu, ale nie wiem skąd młodzi ludzie to biorą w swoich nawykach