Wpis z mikrobloga

@duckar: pojedź do Sieradza, Buska Zdroju czy Białej Podlaskiej i zaoferuj komuś pracę na umowę o pracę za kwotę wyższą niż minimum.


Znam ludzi, którzy mają po 30 lat i nie widzieli na oczy umowy o pracę, a wypłata na czas i w całości (a nie w ratach) to luksus. Serio.
@duckar: imponujący flejm wywołałeś, ale wrzucanie wszystkich pracodawców jest patogenne, bo nie docenia tych lepszych pracodawców... napisał tak bo to przykra prawda, że niektóre firmy nie płacą na czas, albo nie dają dostępu do toalety... nie widzę w tym nic złego, że ktoś już w ogłoszeniu zapewnia że płaci na czas... fajnie by też było, gdyby firmy które maja problemy z płaceniem na czas uprzedzały o tym w ogłoszeniach, ale to
no w dzisiejszych czasach nie jest to takie oczywiste


@MateyJDM: SEEEERIO? To powiedz mi o tych czasach kiedy zawsze pensje były na czas, dostępna była toaleta z darmowym papierem?

Bo tak się przykro składa, że kiedyś było jeszcze gorzej, miałeś drzewko, saperkę, pensję w formie wyrobów własnego zakładu etc.
Znam ludzi, którzy mają po 30 lat i nie widzieli na oczy umowy o pracę, a wypłata na czas i w całości (a nie w ratach) to luksus. Serio.


@mkarweta: No i to jest wina Januszy Biznesu, a nie słabej gospodarki? :D

Taki Janusz Biznesu przynajmniej coś robi, żeby poprawić stan rzeczy, a reszta tylko narzeka.
to jakiś dziewiętnastowieczny relikt. Dziś na topie jest BYOD.

@Willy666: No tak, do huty w końcu przychodzisz z własnym wielkim piecem.
Uwierz, że poza IT też się pracuje.

A swoją drogą to sam korzystam, ale wielu współpracowników ma firmowy sprzęt i w pewnym sensie czuję się jak ten "gorszej kategorii". - Dużo późniejsze aktualizacje, nieco wolniejsze działanie, więcej błędów, kłopoty z ich rozwiązywaniem. Nie mówię, że to reguła, ot tak u
@heliodorgi musisz mieć bieżący dostęp do podglądu jaki czas masz naliczony w systemie. Nie może to być na zasadzie użycia w ciemno, czyli ze wiesz ze system jest i że na koniec miesiąca będzie z niego wyliczenie. Musisz moc w każdej chwili to sprawdzić.
@heliodorgi: Nie znam poprawnej odpowiedzi na to pytanie, nie jestem informatykiem 15k. Po prostu widzę, kiedy inni mają już nową wersję dodatku, przeglądarki, oprogramowania, czegokolwiek, a kiedy jest ona u mnie (nawet 2-3 miesiące różnicy!).
Przypuszczam, że u mnie podchodzą do BYOD jak pies do jeża, boją się i nie ruszają za bardzo, bo coś popsują. I chyba mają rację, bo po wielu z nich trzeba zgłaszać problemy.