Wpis z mikrobloga

Mirasy! Po raz kolejny zwracam się do Was z pytaniem, jako że się nie znam kompletnie i nie chcę się naciąć. Chodzi o cenę montażu instalacji gazowej do Opla Merivy 1.6 8v 64kW. Otrzymałem wycenę z pewnego krakowskiego warsztatu - 2700zł (STAG) lub 2800 (Lovato). W cenie elektronika, przełącznik, reduktor, wtryskiwacze (4), zbiornik i montaż. Pamiętam, że pewien mechanik mówił mi, że fajne autko, bo tanio instalację założę (powiedział, że 2000zł). Powiedzcie mi czy ta cena - 2700zł jest w porządku czy za wysoka i szukać innego warsztatu?
#mechanikasamochodowa #samochody #autogaz
  • 15
@michal04472: czasem warto zapłacić więcej, jeśli wiesz że fachowiec jest rzetelny i nie odwali fuszery. Ta stówka więcej szybko Ci się zwróci, gaz wciąż jest tani, mimo że trochę podróżał od wakacji. Polecam staga, od czterech lat jestem z niego zadowolony.
@michal04472: Stag 300, założony 4 lata temu w Krakowie kosztował mnie 3000. Może dałoby się taniej, ale warsztat ma dobrą renomę, bez wahania jeszcze raz bym się na nich zdecydował. Co do sekwencji, to niesekwencyjnych już się chyba nie robi. Sekwencja oznacza, że gaz się automatycznie włącza po rozgrzaniu silnika i nie trzeba tego robić ręcznie.
@michal04472: słyszałem, ale Ci nie doradzę, bo nie mam z nimi żadnych doświadczeń. Jeśli znajdziesz czas, to przejedź się tam gdzie Ci powiedziałem. Sam jestem ciekawy na ile Ci wycenią. A za nich mogę ręczyć.
@michal04472: @humpf: @NewEpisode:
Tylko że staga stagowi nie równy.

Tutaj najtańszy zestaw staga za 625zł: http://www.phjacus.pl/A235-AC-STAG-200-GoFast-CPR-Tomasetto-IT01-163KM-sekwencja-OMVL-p2834.html
A tutaj stag z haną za 980zł: http://www.phjacus.pl/AC-STAG-4-Q-BOX-R01-150-Hana-H2001-szyna-metal-150KM-p1764.html

Różnica 355zł a różnica w jakości podzespołów duża.

Sprzedają to w zestawach z najtańszymi wtryskiwaczami valteka typ 30 który czasem 20 tys. km nie przejedzie bez rozkalibrowania się.
Chociaż już instalatorzy tak nie dziadują i wsadzają za 100zł, więcej przynajmniej wtryski ACW01.
za 2700-3000zł na