Wpis z mikrobloga

#xiaomiforsale #xfs #xiaomi
Stanowczo odradzam jakiekolwiek zakupy w xiaomiforsale.com

Historia:
Ponad rok temu kupiłem w xfs Xiaomi Redmi 2 z dwu letnią gwarancją (jak jeszcze współpracowali z serwisem micenter.pl w Polsce).
Telefon pewnego dnia po prostu się nie włączył, nie reagował na ładowarkę, nie wyświetlał logo MIUI, nie dało się uruchomić Fastboot - trup. Skontaktowałem się z supportem, kazali przysłać telefon. Po wysyłce cisza. Próba kontaktu zakończona niepowodzeniem. Po miesiącu odezwali się, że telefon był zalany i nie uznają gwarancji (lekko zabarwiona jedna z dwóch naklejek wykrywających wilgoć wewnątrz). Jakie było moje zdziwienie na taką informację ponieważ jestem na 100% pewny, że nie był zalany, nigdy nie był wystawiony na deszcz itp. Po kilku mailach stwierdzili, że taki mają regulamin i nie naprawią mi telefonu po czym przekierowali korespondencje (po tym jak pocisnąłem ich, że mają beznadziejny serwis i próbują mnie oszukać na zalanie telefonu) do Mr Roubalík z mipont.cz .
Mr Roubalík tłumaczył, że nie wie co jest przyczyną usterki, do wymiany nadaje się płyta główna i nic nie może zrobić bo sklep mu na to nie pozwala i odeśle mi telefon.
Po upływie 2,5 miesiąca - telefon odesłany do mnie GLS'em.

Jako, że tak łatwo się nie poddaje postanowiłem jeszcze spróbować naprawić telefon we własnym zakresie. Znalazłem w instrukcje wgrywania romu z użyciem pinów test point na płycie głównej i programu MiFlash.
Po kilku cieżkich godzinach walki oraz tysiącu różnych kombinacji w celu wykrycia telefonu przez komputer w MiFlash UDAŁO MI SIĘ WGRAĆ BOOTLOADER i NAPRAWIĆ TELEFON! Później wgrałem najnowszy MIUI8 do tego modelu z miuipolska i telefon kilka dni pracuje bez jakiegokolwiek problemu.

Czytając opinie pojawia się wiele złych komentarzy o xiaomiforsale.com .
Również nie polecam tego sklepu i każdy kto zamierza zakupić tam jakikolwiek telefon (bądź akcesoria) niech kilka razy się zastanowi czy warto.
  • 3
@alquere: To ja jak zawsze wkleję swoje

Sprzedają towar którego nie mają. Zamawiasz telefon po tygodniu info że nie mają i żebyś poczekał dwa tygodnie, po tym czasie znowu żebyś poczekał bo jednak nie mają.
Wyruchali ludzi na to, że mają serwis w Polsce. Brak kontraktu ze sklepem.

https://miuipolska.pl/forum/topic/4757-xiaomiforsalecom/?page=54#comment-160816
https://miuipolska.pl/forum/topic/4757-xiaomiforsalecom/?page=53#comment-159823