Wpis z mikrobloga

1. Kiedyś obudziłem się za późno do roboty. Wypadłem z domu, biegnę na autobus. Przystanek za jakieś 500 metrów, już widzę mojego przewoźnika, jak najeżdża. dojeżdża do przystanku. No nie zdążę, ni #!$%@?, następny za półtorej godziny. Biegnę jednak twardo dalej. Autobus rusza z przystanku. Podjeżdża do mnie. Zatrzymuje się. Kierowca otwiera drzwi i pyta, czy chcę wsiąść. Wsiadam i jadę, mało typa w dupę z wdzięczności nie pocałowałem.
2. Już miałem auto. Cinko Cinko. Jadę, ale złapałem gumę. Włączam awaryjne, wystawiam trójkąt, zmieniam koło. Mało ruchliwa droga, co drugi, trzeci kierowca zatrzymuje się z pytaniem, czy nie chcę pomocy. Dziękowałem każdemu, ale nie korzystałem.
3. Potknąłem się na ulicy, stłukłem kolano. Jeden kierowca zatrzymał się. Chciał mnie podrzucić do szpitala. Podziękowałem. Ale nalegał, żeby zabrać mnie do mojego domu chociaż. Przystałem na propozycję. Poprosił o mój numer, za parę godzin zadzwonił z pytaniem, czy wszystko ok.

Jaki to kraj?
Pewnie, że nie Polska. Tak było w Szkocji. Inną mentalność. Jak wygląda Polska? [Tak]( http://www.wykop.pl/wpis/20718425). Pomijając roszczeniowy ton OPki, raka można dostać od komentarzy. Mój ulubiony to jest ten, w którym wykopek przekonuje, że to dobrze, że nikt jej nie pomógł, skoro nie prosiła o pomoc.

Józef Piłsudski nie mylił się w kwestii tego narodu.

#bekazpodludzi #patologiazewsi #polska #szkocja #shitwykopsays
  • 56
@Slonx 21 grudnia, kilka lat temu. Zaladowalismy pol samochodu gratow, jedziemy do domow na swieta, samochod nie odpala. Niebieski che na pych, nie idzie. Zatrzymuje sie typ i pyta czy pomoc, pomaga. Niestety auto nie chwycilo. Mowi, ze sie spieszy bo zona na mąke czeka ale on zaraz wroci. Podziekowalismy bardzo, ale jako dorosli ludzie nie uwiwrzylismy, ze wroci. Wpychamy samochod na miejsce, parkuje obok koles w piekniutkim mercedesie i pyta czy
@kawazrana Ale że w parę lat tyle samo miłych gestów od Polaków co ja od Szkotów w dwa miesiące? Nieźle.
A komentarze do wpisu czytała? Bo wiesz, ja po prostu tak to podałem dla kontrastu. W Polsce też są ludzie, ale na wypoku ich mniej, w tamtym wpisie to raczej podludzie mają poparcie.
Mój wpis nie ma specjalnej wartości merytorycznej, nie gorączkuj się.

@Magromo Tanio to może nie, ale pan Jerzy to
@Slonx to nie jest kwestia tego, ze mi sie raz na rok czy dwa zdarza uprzejmego czlowieka spotkac, tylko naprzestrzeni lat spotykam takich caly czas. Nie mam tez codziennie sytuacji, w ktorych potrzebuje uprzejmosci / zwyczajnie ludzkiego zachowania i pomocy. Tak jak OPka z przytoczonego przez Ciebie wpisu tez. Dzis sie dziewczyna sfrustrowala, bo zgubila telefon w zwiazku z czym wrzucila wszystkich do jednego worka dokladajac porcje inwektyw i bylo to bardzo
@Slonx juz przestań szkalować rodakow. W kazdym spoleczenstwie sa pewne reguly i robiac cos trzeba brac to pod uwage. W polsce od malego uczy sie by nie odzywac sie niepytanym, nie wychylac sie, nie mieszac sie w cudze sprawy, to tak wyglada przestrzen publiczna. Nie ma co wymagac jak opisana OPka, tylko trzeba wprost otworzyc gebe i zapytac "czy nie pomoglby mi pan wniesc wozka?". OP postapila identycznie jak ci ktorzy jej
@Slonx: Dziwię się że narzekasz na mentalność Polaków, brak altruizmu a na profilowym masz osobę zaprzeczającą temu co napisałeś ;).Rozumiem, że czytałeś biografie Pileckiego? Poza tym , mimo usilnie ostatnio wmawianych na wykopie prawd na temat Polaków, nas samych, nie jesteśmy gorsi mentalnie od zachodu. Pozdrawiam :).
z ciekawości zerknąłem na komentarze i aż mnie #!$%@? strzelił. #czarnolista powiększyła się o kilka nowych zjebów których trzeba poprosić (i to pewnie na ładnym papierze) o pomoc w zwykłym wniesieniu wózka


@Vladimir_Kotkov: Ale zczarnolistowałeś też ponad tysiąc osób, które dały plusy tym komentarzom? ( ͡° ͜ʖ ͡°)