Wpis z mikrobloga

Dlaczego tyle ludzi ma jakiś dziwny ból dupy o auta z grupy VAG?

Rzadko widzę komentarze "nowy golf zjada te wasze type-r", zaś w odwrotną stronę jest tego od groma. I nie chodzi tutaj o miłośników japońskich aut, ale ogólnie o wszystkich.

Wszędzie wszystko porównuje się do VW, gdzie nie wejdę na jakiś artykuł lub nie spojrzę na komentarze na youtube to zawsze będzie wojna o VAGa, którą rozpoczynają posiadacze innych marek.

Zaczęło mnie to bardzo denerwować. Sam jestem posiadaczem auta z grupy VAG, lubię te samochody (choć trzeba przyznać, że są trochę nudnawe), ale taką Alfe 159 lub tą nową Gulie to bym kochał jak każdy inny samochód i jest wiele modeli, które uważam za ciekawe i z chęcią miałbym w garażu.
#motoryzacja
  • 7
@HotshotGG: pracuje w salonach grupy VAG i żadne inne salony nie są tak żywe.
Po prostu nie mogą się pogodzić że coś ma większe wzięcie niż ich ulubiona marka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HotshotGG: Psychologia tłumu - przeciętny człowiek uważa, że VW to dobre auto, #!$%@?, że nie wyróżnia się na tle innych. Mnie wkurza faworyzowanie tej marki, że niby "Golf to król kompaktów". No zależy jak leży bo mnie lepiej jeździło się Focusem niż Golfem, ale przeciętny Janusz i tak nie czuje różnicy. Bierze Golfa czy Passerati w kredo i się cieszy - a że przepłaci? #!$%@? tam - mam VW będzie "prestiż"
@HotshotGG: bo VAG to gówno.. i niestety sam również się o tym przekonałem (audi a4), jako drugie auto kupiłem mazdę 626 GD Coupe i nie ma porównania.
Jendak co japończyk to japończyk.