Wpis z mikrobloga

Nadszedł czas.
Jak pisałem we wcześniejszym wpisie (http://www.wykop.pl/wpis/20583293/jest-sprawa-i-to-powazna-niektorzy-mnie-znaja-prow/), biorę udział w Stypendium z Wyboru, gdzie staram się o 3500 złotych na stworzenie pracowni zielarskiej. Dzięki temu małemu laboratorium (szumna nazwa :) ), mógłbym spróbować opracować metody uprawy, konserwacji i wykorzystania roślin leczniczych rosnących w Polsce.

Od kilku miesięcy prowadzę blog Manuał Zielarski #manualzielarski, https://manualzielarski.blogspot.com/, gdzie regularnie (w miarę) publikuję teksty z dziedziny szeroko pojętego zielarstwa i fitoterapii. Wygrana tego stypendium oznaczałaby stworzenie miejsca, gdzie mógłbym kręcić filmy instruktażowo-pokazowe, co byłoby kolejnym krokiem w rozwoju bloga.

Zadeklarowałem się, że w przypadku wygranej przetłumaczę materiały dotyczące zakładania i prowadzenia Victory Garden - ogrodów mających na celu wyżywienie lokalnej społeczności/rodziny w czasie trudnych warunków ekonomicznych i geopolitycznych. Jest to jednak za mało. Dlatego zrobię #rozdajo - osoby plusujące ten post wezmą udział w losowaniu paczki z przyprawami i herbatami o wartości 30 złotych (skromne środki studenckie - ale szczere! / głosowanie do 05.12 - wtedy kończy się Stypendium z Wyboru). W dodatku gdy już będę miał wyposażoną pracownię, wyślę im drobny upominek. Może maść sosnową, może Wodę Królowej Węgier, może kilogram własnoręcznie zrobionego curry według ponad 100-letniego przepisu? Kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak zagłosować na mnie?
1. https://www.stypendiumzwyboru.pl/projekt/zalozenie-pracowni-zielarskiej+516 -> poznajcie mój projekt oraz moją osobę (wybrałem okropne zdjęcie!)
2. Kliknijcie "Zagłosuj i wygraj tablet" -> możecie wygrać tablet! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Wypełnijcie kwestionariusz. Jeżeli nie interesują Was oferty pracy, zaznaczcie dwie ostatnie opcje - regulamin i przetwarzanie danych.
4. Wejdźcie na pocztę e-mailową i potwierdźcie wiadomość. Dostaniecie kod PIN, który musicie wpisać w miejsce, do którego przetransferuje link z maila.
5. Voila!

Dzięki za pomoc i wszystkie głosy :)

#ziola #zielarstwo #fitoterapiawojenna #konkurs #rosliny #medycyna #farmacja #fitoterapia
Pobierz Praktisch - Nadszedł czas. 
Jak pisałem we wcześniejszym wpisie (http://www.wykop.pl...
źródło: comment_wPcy3Qki1uq1s8EiSmZjVSR0fxwjNgEq.jpg
  • 28
@Praktisch: mam nadzieję, że nie odebrałeś tego negatywnie. Kiedyś myślałem o braniu udziału w konkursach o 20 000 zł na start biznesu, ale jak zobaczyłem jaka to jest biurokracja to stwierdziłem, że lepiej ten biznes zacząć z mniejszym budżetem, za pożyczone i szybciej to odrobić niż marnować czas na wypełnianie papierów i czekanie na rozstrzygniecie konkursu.
@supersonicmikeoftheskies: no on jest kimś. Ma ciekawe hobby i plan co dalej. Może kiedyś
@Wychwalany: To w ramach krzewienia nauki! Zaskakujące jak wiele zagadnień związanych z ziołami jest kompletnie nie zbadane. Najbardziej interesuje mnie kwestia jemioły i różnic związanych ze składem pomiędzy surowcami tej rośliny pozyskiwanymi z różnych drzew. Już od dawna "wiedziano" że jemioła jabłoniowa jest różna od np. dębowej. Ale czy to ma potwierdzenie? Nie wiem ale chciałbym kiedyś sprawdzić.
Ale czy to ma potwierdzenie? Nie wiem ale chciałbym kiedyś sprawdzić.


@Praktisch: Ale wiesz, że wyodrębnienie związków czynnych z matrycy roślinnej, następnie rozdzielenie a wreszcie identyfikacja nie jest możliwa bez sprzętu za grubą kasę?
@Praktisch: zaglosowalem a co mi tam, tyle ze SMS'a ni ma, a oczywiscie nie da sie sprawdzic czy wpisalo sie poprawny numer tel (mam 99% pewnosci, ale te 1% zawsze zostaje).
Fajna akcja ale jak zwykle cos musi byc #!$%@?.
@Praktisch: Czyli rozumiem, że potrzebujesz pieniędzy na założenie hodowli roślin leczniczych oraz na przygotowanie surowca (czyli nie wiem przygotowanie maceratów, wyciągów itp. itd.) a całą robotę związaną z analizą, oraz opisem tego będzie robił ktoś inny?
@pogodnywedrowiec: W zasadzie tak. Pewne czynności jestem w stanie wykonać w swoim zakresie, lecz niczego nie zbadam bez sprzętu a na niego się nawet nie zasadzam :) Poza tym pracownia ma mi posłużyć do odtwarzania dawnych receptur (sprzed 300-400 lat) oraz wykonywania ziołowych preparatów i kosmetyków w celu ustalenia "czy da się coś zrobić lepiej/więcej" itd.
I NIE HODOWLI A UPRAWY! HODUJE TO SIĘ ŚWINIE ( ͡° ͜ʖ ͡