Wpis z mikrobloga

Mirki szukam nowego hostingu;vps;dedyka, obecnie używamy ok 250 GB danych, 50 kont mailowych, 20 różnych domen. Mamy teraz dość drogi serwer dedykowany, lecz nie jest już taki mocny nam potrzebny bo główne obecne wykorzystanie to maile. Polecicie coś sensownego z normalnym supportem.

Pytanie 2: jak przenieść wszystkie konta mailowe wraz z ich zawartością ?

#vps #hosting
  • 15
  • Odpowiedz
myślałem o zejściu do 300 netto /mc


@gromusek: jak chcesz to chodź na priv, zestawie Ci maszynę jaką chcesz, DC w GDN.

support nie istnieje ?


@gromusek: przy masówce ciężko o indywidualne podejście co w sumie jest zrozumiałe.
  • Odpowiedz
@gromusek - IMHO jeśli pod pocztę, to zapewne dyski SATA w RAID 1 będą dobrym wyborem. Polecam też rozważanie prawdziwych rozwiązań serwerowych - w racku lub w kasecie, ponieważ dzięki karcie zdalnego zarządzania zazwyczaj w razie problemów czasy reakcji będą zdecydowanie krótsze.

W Hekko, które często tu polecam, akurat jest promocja na serwery dedykowane i są one o 50% tańsze w pierwszym cyklu (a cykl może być nawet roczny). Polecam to rozwiązanie nie tylko dlatego, że sam pracuję dla tej marki, ale dlatego, że działając na tym rynku od 2001 roku miałem okazję oglądać "z bliska" wiele marek hostingowych i wiele centrów danych, stąd mam dość szerokie porównanie. Technologicznie są oparte o profesjonalne kasety, lokalizacja w Beyond - uznawanym za jedno z najlepszych polskich DC, dobre opinie Klientów na temat supporu.
Do tego redundantne zasilanie - to wcale nie jest standardem w cenach rzędu 300 zł / mc, o to też warto pytać dostawców, których będziesz brać pod uwagę.

Wybierając firmę moim zdaniem nie ma co w Twoim wypadku kierować się lokalizacją DC (fajnie, żeby w PL, ale miasto raczej drugorzędne, ważniejsza jest klasa samego obiektu), natomiast zwracałbym uwagę na opinie. Najwięcej opinii Klientów znajdziesz chyba na portalu
  • Odpowiedz