Wpis z mikrobloga

Mirki bo mnie krew zalewa... Jak #xboxone ściąga aktualizacje przez to zasrane P2P to mi neta niemal rozłącza na wszystkich urządzeniach w domu. Obecny router Netiaspot nie ma chyba nic związanego z QoS'em i priorytetyzacją ruchu.
Jaki polecicie dobry #router z ADSL (obecnie #netia 10mbit) i perspektywami na światłowód w przyszłości? Cena pewnie do 400-600zł.
#sieci #siecikomputerowe #informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamil996 inny jest router do sieci światłowodowej a inny do adsl2 więc nie możesz kupić jednego z myślą żeby kiedyś używać go do czegoś innego. Kup sobie jakiegoś tplinka starszego, wgraj gorgoyle i na nim ustaw qos
  • Odpowiedz
@MrOsamaful: aha i tak nie osiągnę uniwersalności, czyli nie warto kupowac nic drogiego, jesli za pol roku zmienie operatora? ;)
No ale pół roku to jednak troche czasu jest... TP-link to raczej tania opcja, dlaczego Gorgoyle a nie coś np. z OpenWRT?
Chciałbym generalnie coś z szybkim i mocnym wifi, moze juz z AC.
  • Odpowiedz
@kamil996 no bo tplink z gorgoyle to najtańsza opcja żeby zrobić qos. No to jak chcesz coś z AC, to kup sobie po prostu dobry router WiFi i do niego podłączysz sobie modem adsl2 a później światłowodowy
  • Odpowiedz
@MrOsamaful: Myślałem właśnie netiaspota przestawic w tryb Bridge, a jako router sluzylby Xiaomi Mini router ktory uzywam teraz jako repeater. Ale nie jestem pewien jednego -> czy będę mógł używac sieci wifi obu routerow? Bo taki mam uklad w domu, ze oba zasięgi są mi potrzebne.
  • Odpowiedz
  • 0
@kamil996 modele SOHO są bardzo w porządku. Dostajesz router na którym możesz wszystko wyklikać. Jeszcze jak masz zmieniać na światło to on taki ruch też uciągnie
  • Odpowiedz