Wpis z mikrobloga

W piątek 25 listopada wylatuję razem z moim #rozowypasek na #malta. Będziemy tam trzy noce (wracamy w poniedziałek 28 listopada), a więc czasu mamy niewiele. Wstępnie zrobiłem przegląd przewodników, podpytałem znajomych co warto zobaczyć ale chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii na Wypoku. Poniżej moje pytania:

1 .Czy pod koniec listopada na Malcie możliwe jest jeszcze pływanie w morzu? Z tego co mówią internety, to morze powinno mieć jeszcze temperaturę około 20C, a więc chyba spoko ( ͡º ͜ʖ͡º), a średnia temperatura za dnia na wyspie to około 21-23C. Jeśli więc tak, to jakie kąpieliska są polecane? W internetach dużą popularnością cieszą się: Mellieha Bay, Golden Bay, St Peter's Pool no i przepiękna Blue Lagoon na wyspie Comino.

2. Jeśli chodzi o zabytki/architekturę to co oprócz Valetty warto zobaczyć? Słyszałem dobre opinie np. o miasteczku Mdina.

3. Rozumiem, że na nurkowanie to taki trip jest za krótki. Może więc snorkeling? Ktoś próbował i może się podzielić wskazówkami?

4. Czy w takim układzie opłaca się nam w ogóle podróż na jeden dzień na wyspę Gozo? Niby fajnie zobaczyć te Azure Window, ale trochę czasu zajmie nam dojazd tam. Hotel mamy w w St Julian's.

Wszelkie inne wskazówki, informacje, porady mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #podrozujzwykopem #morze #plywanie #zwiedzanie #rozrywka
  • 10
@grzemiak: 1. Dla mnie niemozliwe, zdarzaja sie Brytole ktorzy plywaja. Woda w morzu bedzie miala 20stopni, ale bedzie zimno jak diabli.
Jesli juz chcesz plywac, to ja bym wybieral te otoczone plaze skaliste na dole typu ghar lapsi, albo cos w marsascali, moze st pp
2. Mdina jest cudowna, warto jeszcze Rabat zaliczyc i jak czasu starczy to Trojmiasto
3. Miejsc do snorkelingu jest duzo, wspomniany ghar lapsi, paradise bay, st
@grzemiak woda jak to woli, pływałem w grudniu na Golden Bay i przyjemniejsza niż w naszym Bałtyku w lato, na Gozo warto się wybrać, choć przy 3 dniach to musicie dobrze zaplanować, żeby nie tracić czasu
Wczoraj na Golden Beach kilka osób pływało w morzu, ale większość zdecydowała się tylko na opalanie. Temperatura 24 stopnie i słonecznie. Pogoda w listopadzie jest bardzo zmienna. Trzy wcześniejsze dni to ciągły deszcz, silny wiatr i ok 18 stopni.
@JulianCarax: Dzięki :) Sprawdziłem pogodę,no i w sobotę ma trochę popadać, za to w niedzielę ma być słonecznie. W związku z tym, może jeszcze jakieś wskazówki odnośnie zwiedzania, miasteczek?
Nocujemy w St. Julians i faktycznie poza barami nic tutaj nie ma. Plaża nieciekawa z czerwonawym grubym piaskiem. Ciasne ulice zawalone samochodami. W Sliemie jest fajna promenada z widokiem na Vallettę. Polecam Golden Beach i spacer do Ghajn Tuffieha. Piękne widoki. Przy okazji można autobusem 101 podjechać do wioski Popeye. Byliśmy w Vallecie, ale tak lało, że ulice zamieniły się w strumienie i szybko uciekaliśmy. Dzisiaj ponownie dajemy jej szansę, jutro zaś
@grzemiak: sprawdzanie pogody na tej wyspie wiecej niz 24h ma mniej wiecej takie zadanie, jak wrozenie z fusow. :) w tym roku zima/jesien jest slaba, malo slonca i duzo deszczu, rok temu o tej porze to byly az 3 dni deszczowe w calym listopadzie, w tym roku w listopadzie to ponad 10 :)