Wpis z mikrobloga

Czy zmiany które planowane są na styczeń 2017 będą obowiązywać ludzi którzy zaczeli kurs teraz?
Bo jest używane stwierdzenie: "Osoby, które uzyskają prawo jazdy po tym terminie..", to tak jakby nieważna była data rozpoczęcia kursu, tylko zdania egzaminu.
I jeszcze jedno, orientujecie się ile w #wroclaw czeka się teraz na termin egzaminu?
#prawojazdy
  • 13
@Lewo data uzyskania uprawnień. Ja zdałem 20 października nadali mi uprawnienia 21 bo wtedy poszedłem zapłacić, mimo iż odebrałem na początku listopada.
@raiz: jak ja zdawałem, to załapałem się na nowe testy i jakoś zmiany wprowadzili.
Te zmiany które planują są lekko mówiąc mocno restrykcyjne.
Dlatego się zastanawiam czy jak dziewczyna zacznie teraz to się jeszcze załapie. Najwyżej w innym wordzie ( mniej zatłoczonym ) się odwali egzamin.
to tak jakby nieważna była data rozpoczęcia kursu, tylko zdania egzaminu.


@Lewo: a jak Ty to sobie wyobrażasz? Niektórzy kurs robią latami i podchodzą do egzaminu kilkanaście razy. Po 10 latach mieliby zdawać na zasadach o których już nikt nie pamięta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wychwalany: nie znam się. na moją logike to powinno działać tak, że ma się ileś czasu na zdanie a ja się wyuczyłem przepisów na samym początku i nie powinni mi zmieniać zakresu teorii bo pod koniec kursu coś się zmieniło. to tak jakbym teraz byłbym w 2 klasie gimnazjum i mieli mi zlikwidować gimnazjum zanim je ukończę bo przepisy się zmieniły
@Lewo: szkoły jazdy uczą nowych zasad zanim one wejdą w życie, biorąc pod uwagę to kiedy kursant będzie zdawał egzamin. Po to je ogłaszają wcześniej, aby się dostosować. Na logikę to chyba lepsze rozwiązanie. Nowe zasady nie wywracają systemu do góry nogami. Podobnie ludzie narzekali na eko jazdę. Na kursie zagadnienie eko jazdy zajmuje 30 sekund teorii, a podczas praktyki sprawdzają, czy umiesz biegi zmieniać od 1 do 4.
@Lewo: Info o przesunięciu terminu wprowadzenia CEPIK: http://autokult.pl/28594,cepik-2-0-po-raz-kolejny-przelozony-na-kiedy

http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,20730648,ministerstwo-cyfryzacji-potwierdza-poslizg-cepik-2-0.html?disableRedirects=true

A jeśli chodzi o terminy wprowadzania zmian w egzaminach na prawo jazdy, to co rozporządzenie, to inne zasady.
Gdy np. wchodziła na egzamin ekojazda, wspominana przez kogoś wyżej, to w rozporządzeniu było napisane, że kursant który zda egzamin teoretyczny do 31 grudnia, będzie zdawał praktykę na starych zasadach, ci którzy zdali po tej dacie - łapali się na ekodriving.

Natomiast okres próbny