Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, drugi tata się wprowadza!

Wychowują dwie córki - teraz się pobrali

Ja je bardzo długo chroniłem, by informacje, zwłaszcza w szkole, o niestandardowej rodzinie, którą posiadają, nie wpłynęły negatywnie. To się jednak zmieniło, gdy młodsza, Ada, poszła do zerówki (teraz ma 10 lat) i zrobiła nam niechcący coming out. Ada wbiegła do sali i podekscytowana krzyknęła, przy wychowawczyni: słuchajcie, drugi tata się wprowadza! Niektóre dzieci, nie wiem ile ich było, stwierdziły, że to jest jakieś nienormalne. I pani nauczycielka, z którą nigdy wcześniej nie rozmawiałem, wzięła dzieci na dywan i powiedziała im: nie życzę sobie dzieci byście tak mówiły.

Macie dwoje rodziców? I Adusia także, ją też kocha dwoje rodziców, i to najbardziej na świecie. I nie ma w tym nic dziwnego: niektórzy mają dwie mamusie, niektórzy dwóch tatusiów, inni mamusię i tatusia i takich jest najwięcej, ale nie ma w tym nic dziwnego. I od tego momentu staliśmy się na jakiś czas bardzo popularni!

Koleżanki starszej córki, Oli, a to przecież dojrzewająca dziewucha, bardzo często wpadały do nas w odwiedziny, żeby zobaczyć czy to normalny dom, czy normalnie je się gołąbki, normalnie wstawia pranie. Od tego momentu nie ma jednak problemu, to przeszło zupełnie naturalnie za sprawą młodszej córki. I przestaliśmy się też ukrywać z Krystianem.


http://queer.pl/artykul/198294/rozmowa-krystian-piotr-teczowa-rodzina-slub-w-londynie

#neuropa #4konserwy #lgbt #homoseksualizm #dzieci #rodzina #zwiazki #polska
falszywyprostypasek - > Słuchajcie, drugi tata się wprowadza! 
Wychowują dwie córki -...

źródło: comment_Px1cAyHQM7iIzjUKuezSURLNFdBwDts3.jpg

Pobierz
  • 20
@falszywy_prosty_pasek: Szczerze to podchodzę sceptycznie do wychowywania dzieci przez pary homoseksualne. Nie mówię tutaj o dzieciach które są 13+, bo one poza presją społeczeństwa już raczej nie będą mieć problemów przez to, ale w okresie rozwojowym dziecka, zwłaszcza pierwsze miesiące i lata życia dziecko się uczy od obojga rodziców, przy czym potrzebuje wzorca męskiego oraz damskiego. Przykro mi ale nie uwierzę że dzieci wychowane od najmłodszych lat przez pary homoseksualne nie
@Dionizja: a zastanawiałaś się dlaczego jesteś sceptyczna? Czy twoje obawy nie wynikają tylko z tradycji i tego, że człowiek jest zwykle przeciw nowości? Bo co takiego może się popsuć? Lepiej, zeby dzieci się wychowywały np. w domach dziecka? Czy kochający dom homoseksualistów nie będzie lepszy niż samotne rodzicielstwo? Wydaje mi się, że nie ma dowodów na szkodę takiego wychowania a plusy widać. Szczególnie właśnie w przypadku kiedy zamieniamy niepełne wychowanie na
Lepiej, zeby dzieci się wychowywały np. w domach dziecka?


Coraz częściej w grę wchodzą surogatki, więc argument z domem dziecka jest zupełnie nietrafiony (patrz przytoczony artykuł).

Wydaje mi się, że nie ma dowodów na szkodę takiego wychowania a plusy widać.


Wolę rozmawiać o faktach, niż o "wydaje misiach". Nie widziałam żadnej pracy mówiącej o plusach - masz taką to daj linka.

zastanawiałaś się dlaczego jesteś sceptyczna?


Bo proces kształtowania się człowieka jest
@dmobe: Tyle ze wiele dzieci w ogole nie ma drugiego rodzica albo ten rodzic jest nieobecny. Mnostwo dzieci ma ojca, ale on nigdy sie nimi nie zajmowal, bo po powrocie z pracy tylko siedzi przed telewizorem. I jaki to jest wzorzec? Albo jakim wzorcem jest matka alkoholiczka? A wiele dzieci taka ma. Jak mamy wchodzic ludziom do domu i analizowac, jakimi sa wzorcami dla dzieci, to najlepoej calosciowo, a nie tylko
@falszywy_prosty_pasek: zaraz zwymiotuję - za coś takiego powinien być kryminał - nie wolno przeprowadzać eksperymentów na ludziach, tym bardziej psychicznych i jeszcze do tego na dziecku - przecież to skrzywi jego psychikę na lata !! - gdzie jest opieka społeczna ? - zamiast zabierać dzieci ludziom z biedy zabierzcie tym którzy traktują je jak mysz laboratoryjną - kolejny etap wychowanie przez stado psów - choć takie przynajmniej będzie w stanie się
@Shanny: W skrócie: "inni też mają źle, dlaczego nie dasz przyzwolenia na to by więcej było nieszczęśliwych osób?". A skąd pomysł, że każda para homoseksualna posiadająca dzieci jest kochająca się? Kłócący się rodzice zawsze będą gorsi od spokojnych. Pytanie czy spokojni homo są równie dobrzy jak hetero (pod względem wpływu na rozwój)?
Wolę rozmawiać o faktach, niż o "wydaje misiach"

Przykro mi ale nie uwierzę


@dmobe: no to zdecyduj się. Najpierw mówisz, że wydaje cisię (bo jak inaczej to nazwać?), że dziecko potrzebuje wzorców męskich i żeńskich koniecznie od rodziców, bo inaczej wyjdzie kupa, a potem, że w sumie to nawet jak są jakieś badania, to gówno warte, #!$%@?.

1. Rodzice to nie jedyne źródła "wzorców".
2. Nie wierzę, by płeć miała jakiekolwiek
dziecko potrzebuje wzorców męskich i żeńskich


@Paladin_Woodrugh: to akurat jest dość dobrze udokumentowane, choć na komórce się ciężko szuka źródeł.

Odróżniaj poważne badaniach od pierwszego w danej dziedzinie na grupie 100 osób i to jeszcze tak okrojone.

będą #!$%@? rodzicami


Co jest świetnym argumentem, by ograniczyć prawo do rodzicielstwa. A skoro to jest nierealne to chociaż do nierozszerzenia.
@tony_soprano: Niestety najprawdopodobniej tylko wydaje Ci się, że wychowanie przez pary homoseksualne nie ma żadnych negatywnych skutków. Jeżeli jesteś ciekawy, to przeczytaj sobie raport, którego autorem jest profesor socjologii University of Texas at Austin- Mark Regnerus. Ukazał się w czasopiśmie Social Science Research (2012r. nr 41), zatytułowany: "How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Finding from the New Family Structures Study".
"Z raportu Regnerusa wynika, że
@falszywy_prosty_pasek ale do cholery, na #!$%@? dwóm gejom dziecko? Dziecko nie jest zabawką, to obowiązek, ciężka praca, a dziecko ma się do końca życia. Homoseksualiści nigdy nie dadzą dziecku dobrych wzorców, bo już sam korzeń, podstawa ich relacji jest chora. Nie jestem przeciwko homosekualizmowi, ale zdecydowanie nie powinni mieć dzieci, #!$%@?ąc już od tego jak często w krajach w których jest to możliwe, dochodzi do nadużyć.
Dziecko nie tylko potrzebuje spokoju w
Mark Regnerus


@coepisse:

Regnerus contributed to an amicus brief in opposition to same-sex marriage[25] and appeared as an expert witness in a 2014 federal court hearing regarding Michigan's ban on same-sex marriage. Citing widespread criticism of NFSS methodology, Judge Bernard A. Friedman rejected Regnerus' testimony, alleging the arguments derived from methodologically flawed data were "not worthy of serious consideration" and served rather to please the conservative organizations (Witherspoon Institute and Bradley
#!$%@?ąc już od tego jak często w krajach w których jest to możliwe, dochodzi do nadużyć.


@FrankUnderwood: [potrzebne źródło]

I równie dobrze można spytać: na #!$%@? dwóm heteroseksualnym ludziom dziecko? To nie jest zabawka, to obowiązek. Odpowiedzialność i tak dalej.

Ludzie mają wewnętrzną potrzebę posiadania dzieci, a jak nie mogą mieć własnych, to nierzadko decydują się na adopcję. Jakie znaczenie ma tutaj orientacja seksualna?