Wpis z mikrobloga

Ile napiwku dla fryzjera?
- chodzę do niego raz na 3 miesiące od 5 lat,
- bez mycia, bez fanaberii, ot, zwykłe strzyżenie typu: po bokach maszynką, góra nożyczkami
- strzyże mnie max. 20 min,
- płacę 18 zł.
Jeszcze raz: ile napiwku się należy?
#fryzjer #wlosyboners #napiwek #pytanieobyczajowe #pytanie

Ile napiwku dla fryzjera?

  • nic 58.1% (1585)
  • 1 zł 0.2% (6)
  • 2 zł (wtedy są równe dwie dyszki w papierku) 37.1% (1013)
  • 3 zł 0.1% (3)
  • 4 zł 0.1% (4)
  • 5 zł 1.2% (34)
  • 6 zł 0.1% (3)
  • 8 zł 0.3% (7)
  • 10 zł 2.7% (75)

Oddanych głosów: 2730

  • 77
@zloty_wkret: usługa 18, zostawiam 20. Ale ja zawsze mam myte włosy po, czasem też przed i zdarza się, że proszę o regulację zarostu. Cena się przez to nie zmienia, więc nawet głupio by mi było nie zostawić tej końcówki.
@zloty_wkret gdybym chodzil do fryzjera i w ogole myslalbym o napiwku to gdzie tu jego profesjonalnosc? Ja za zwykle strzyzenie place 35 zl i w zyciu bym nie pomyslal ze mam tam placic napiwki, a traktuja mnie tam jak krola, wieszaja za mnie itp
Kiedyś jak pracowałem w Poznaniu, to zamówiłem sobie do biura obiadek ze znanej mi już knajpy. Wyszło 29,50. Gość przyjechał, daje trzy dyszki i mówię- Dziękuje, do widzenia! Nie zdążyłem nawet wyjąc jedzenia z torby a od kilku osób już słyszałem teksty w stylu- "Czy ty nie masz przypadkiem za dużo pieniędzy?" albo "Jak nie miałeś drobnych, to trzeba było powiedzieć, rozmieniłbym ci..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzę raz na miesiąc i zawsze zostawiam. Fryzjerki żadnej to nie dziwi. Daję chętnie bo mi dany salon i dana fryzjerka odpowiada. Wie co ma zrobić, szybko zrobi, zawsze znajdą dla mnie czas nawet na szybko.