Wpis z mikrobloga

Ile napiwku dla fryzjera?
- chodzę do niego raz na 3 miesiące od 5 lat,
- bez mycia, bez fanaberii, ot, zwykłe strzyżenie typu: po bokach maszynką, góra nożyczkami
- strzyże mnie max. 20 min,
- płacę 18 zł.
Jeszcze raz: ile napiwku się należy?
#fryzjer #wlosyboners #napiwek #pytanieobyczajowe #pytanie

Ile napiwku dla fryzjera?

  • nic 58.1% (1585)
  • 1 zł 0.2% (6)
  • 2 zł (wtedy są równe dwie dyszki w papierku) 37.1% (1013)
  • 3 zł 0.1% (3)
  • 4 zł 0.1% (4)
  • 5 zł 1.2% (34)
  • 6 zł 0.1% (3)
  • 8 zł 0.3% (7)
  • 10 zł 2.7% (75)

Oddanych głosów: 2730

  • 77
@zloty_wkret: napiwek dla fryzjera ? Dlaczego ? Napiwek mozna dać kurierowi jak coś przyniesie czy specjalnie się umawia. Napiwek można dac kelnerce jeżeli jestesmy zadowoleni z jej obsługi.
@zloty_wkret: w nowym yorku trzeba byłoby fryzjerowi płacić, bo tam taka cebulacka kultura jest, że się należy i #!$%@? xD w cenniku masz 20$ to musisz dorzucić z 2-5 bo inaczej jest inba że jesteś dusigroszem. Jak dla mnie to oni nie umieją czytać i nie mają nic wspólnego z kulturą, akurat w tym wypadku na pewno.
@zloty_wkret: #!$%@? a czemu fryzjer nigdy dla mnie nie zostawi napiwku? jestem dobrym klientem, nie marudzę, tylko albo #!$%@? mnie na łyso, albo krótko po bokach to myślę że za spokojną i przyjemną pracę (lubię sobie porozmawiać) należy mi się napiwek tak z 5 ziko

albo kelner xD nie marudzę, nie mam jakichś niesamowitych życzeń, po prostu wybieram danie z karty i zajmuję się sobą, potem bezproblemowo płacę i jak mi
@zloty_wkret: Taka sytuacja, ostatnio jadę tramwajem, podchodzi kontroler:
PanKanar - bileciki do kontroli.
Ja - proszę.
PanKanar - dziękuję.
Ja - niech pan poczeka!
Tak byłem zadowolony z jego obsługi, że postanowiłem dać mu napiwek. Dałem mu takie błyszczące 2 euro (bo moje miasto to europejska stolica kultury, a nie jakaś łódź, czy inny sosnowiec), a on ze łzami w oczach powiedział, że dzisiaj niewiele osób pamięta o napiwkach i dał
Pobierz
źródło: comment_Cbv7RGRI0v4jfNumqI5FRX6IrEnErTc8.jpg
@zloty_wkret: Mam podobną sytuację, z tym że u mnie strzyżenie trwa 7 minut około ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak mam odliczone to płacę odliczone, jak nie to daję 2 dychy bez reszty bo ogólnie jestem zadowolony.
@zloty_wkret: Napiwki dajesz jeśli jesteś wyjątkowo zadowolony z usługi, np kiedy dostawca pizzy przywiózł ci ją w 30 minut a mówili, że będzie za godzinę, albo kiedy kupujesz sobie kawę i baristka się ładnie uśmiechnie. Ja czasem rzucę złotówkę, ale tylko jeśli mam ku temu powód. Napiwki powinny być formą wyrażenia szacunku i podzięki dla wzorowo wykonanej usługi.
@zloty_wkret: dałem opcje 2 zyla (10% rachunku na tipa) chociaż nie wiem czy daje się napiwki fryzjerom (od kilku lat sam się strzygę, dużo włosów nie mam). IMHO jeśli w czasie tych 20 minut nie opowiada zajebistych anegdotek chłop, to w ogóle bym nie dawał tipa.