Wpis z mikrobloga

Czołem mirki i mirabelki!
Wbijam z nowym editem, który stworzyłem wraz z @wspodnicynamtb, jako taką małą reklamę jej ciuchów #contourcycling.
Mam nadzieję, że będzie sie podobać. Technicznie było trochę problemów, miedzy innymi miałem łączenie obrazu z 3 róznych kamer, w tym pierwszy raz lataliśmy swoim własnym dronem, do czegoś co wyjdzie poza własny komputer. Generalnie jestem całkiem zadowolony z efektu. Miło było pozapierdzielać w otwarym bagażniku 50 km/h ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zajaweczka do kręcenia jest coraz mocniejsza :D
Taguję
#rower #szosa na więcej nie mam pomysłu :D
kotostrupoo - Czołem mirki i mirabelki!
Wbijam z nowym editem, który stworzyłem wraz...
  • 22
@kotostrupoo: Klimat całkiem fajny i przyjemnie się ogląda. Gratulacje.

Zwrócił bym jednak uwagę na kilka rzeczy:

- ostrość - w niektórych ujęciach trochę jej brakuje. Zwłaszcza tych kręconych z bagażnika. Nie wiem czy to kwestia innej kamery, ale aż sprawdzałem czy nie przełączyło na 720p
- kilka ujęć nie powinno tutaj trafić - np. auta (zwłaszcza to w 36 sekundzie). Buduje się fajny klimat pustych dróg, przestrzeni, swobody, tylko oni, rowery
@Diabl0: Uczę się dopiero więc luz, chętnie przyjmę krytyke:D
Na obronę ostrość bo canon 600d niestety taka specyfikacja matrycy. W porównaniu z nieco ostrzejszym panasonicem daje takie rezultaty.
Na szosie stylówce itp się nie znam, jestem z ludzi jeżdzących w luznych spodenkach :D
Kolory to moja noga, tutaj doszły 3 kamery których nie potrafiłem ze sobą zgrać, ale canona już się pozbyliśmy, więc nastepne filmy będa ostre, i jednolite, oraz nie
@wspodnicynamtb: Zastrzegam że nie jestem ekspertem od szosowej stylówki, zwłaszcza że na ęduro raczej nie jeździ się lajkrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)-, ale połączenie długich ochraniaczy na buty i nogawek 3/4 skutkujące zostawieniem centymetrowego paska nieosłoniętej skóry absolutnie mi tu nie pasuje. Albo 3/4 i krótkie skarpetki, albo pełne nogawki chowające się pod ochraniacz. Tak wygląda to moim zdaniem niedbale -
@kotostrupoo: fajne, ale.... mogliście wybrać dzień z lepszą pogodą (wiem że ciężko bo jesień, ale trafiają się jeszcze dni bez 100% chmur) albo poprawić kolory w postprodukcji. Tak to niestety wszystko jest płaskie, mdłe i trochę przygnębiające.
Lightroom ma na to taki magiczny suwak - clarity (i vibrance). Tyle, że to Lightroom a nie soft do video (nie wiem czego tam używacie, ale pokusiłbym się o odnalezienie odpowiednika).

No i słaby/brudny
@tony_rogalik: Tutaj sie skupiłem na ratowaniu WB, bo coś nie pykło, chyba canon miał zarzucony tint w magnetę W fotkach łatwiej to ogarnąć bo masz więcej danych na zdjeciu tutaj średnio klatka waży około 1mb, fotka w rawie koło 30, podniesienie saturacji niemal odrazu daje dziwne artefakty.