Wpis z mikrobloga

  • 11
Na #gog można przez weekend dostać za zawrotne 6zł fajne, stare #crpg z cyklu Ishar:
* Crystals of Arborea
* Ishar: Legend of the Fortress
* Ishar 2: Messengers of Doom
* Ishar 3: The Seven Gates of Infinity

Grałem za młodu, ale pobłądziłem w cholerę w sporym świecie gry i porzuciłem. Za półtora złotego za sztukę szkoda nie dać sobie drugiej szansy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te gry miały genialny klimat.

#rpg #ishar #staregry #retrogaming #nostalgia
kurp - Na #gog można przez weekend dostać za zawrotne 6zł fajne, stare #crpg z cyklu ...

źródło: comment_maqJDEJAsafwi8lCkch9W0kVB6QzQzuq.jpg

Pobierz
  • 8
@chwed Przy bardziej współczesnych tytułach mam podobnie, jakoś mi kompletnie nie pasuje ta forma do gatunku. Ale za to stare tytuły odbieram zupełnie inaczej. Nie wiem, na czym to polega. Jak łaziłem w Ishar po jakichś mokradłach, to ta perspektywa pierwszej osoby naprawdę dodawała klimatu. Tak na logikę, to widok z góry jest zawsze jakoś tam "umowny", zmniejsza realizm, nie?
@N3iK W tak zamierzchłych czasach to bariera językowa i wiek eliminowały mnie z takich zabaw. Włączało się, poklikało i wyłączało, nie wiedząc o co chodzi i/lub co dalej.

Trochę żałuję, że nie wróciłem do tych tytułów na studiach, jak było więcej czasu. Miałem wtedy akurat sprzęt ze szrotu do pisania magisterki. W sam raz na wymagania sprzętowe Ishara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
widok z góry jest zawsze jakoś tam "umowny", zmniejsza realizm, nie?


@kurp: Realizm bardziej zmniejsza sterylność i statyczność świata przy widoku z oczu. Widok z góry bardziej uruchamia wyobraźnię. Przynajmniej ten dobrze zrobiony. No i dobre 3d to wielka rzadkość.