Wpis z mikrobloga

@Konwerter #!$%@? jakbyś nigdy nie pracował w DE.
Premie na święta lub urlop, dodatki za nocki są tylko w najlepszych firmach.

W zwykłej na widlaku płacą 8,50 i to zazwyczaj praca w Zeitfirmie.
@chaberr: Tu masz z wiki bo dalej mi się nie chce szukać:

Regelungen des Arbeitszeitgesetzes
Die Nachtarbeit ist in § 2 und § 6 des Arbeitszeitgesetz geregelt:

Definition: Nachtarbeit ist die Arbeitszeit von 23 bis 6 Uhr, bei Bäckereien von 22 bis 5 Uhr. Leistet ein Arbeitnehmer seine Arbeit zu mehr als zwei Stunden während dieses Zeitfensters, gilt seine gesamte Arbeit als Nachtarbeit.
Rechte des Arbeitnehmers: Bei Nachtarbeit hat ein Arbeitnehmer
Gdzie widzisz tu coś o pieniądzach?


@chaberr: Zuschläge oder Freizeit?

Für die nächtliche Arbeits­leistung steht Ihnen laut § 6 Absatz 5 ArbZG entweder eine bestimmte Zeit des Ausgleichs zu oder ein finan­zieller Zuschlag. Welche der beiden Alter­nativen greift, ist oftmals im Tarif­vertrag geregelt. Fehlen betriebliche, tarifliche oder arbeits­ver­tragliche Verein­ba­rungen, kann der Arbeitgeber eine der gesetz­lichen Möglich­keiten wählen oder mit dem Arbeit­nehmer absprechen.

Wie hoch sind die Zuschläge?

Die Höhe der Zuschläge
@chaberr: W De pracownik jest spoko chroniony i ma duże mozliwości pod warunkiem że nie pracuje u Polaka,Turka czy przez agencję oraz opanował język w stopniu wiekszym niz "szajse i bir" Niestety na wypoku ze świecą takich szukać ;)
Eine konkrete gesetzliche Regelung hierzu ist nicht vorhanden.


@Konwerter: Wszystko zależy od pracodawcy.

Jeśli nie i nic nie masz w swojej umowie o pracę możesz pocałować go w cztery litery, a zresztą praca w DE na nocki zmiany to zazwyczaj tylko piekarze.
a zresztą praca w DE na nocki zmiany to zazwyczaj tylko piekarze.


@chaberr: Jeżeli tak twierdzisz to ok. Nie mam zamiaru się z Toba spierać bo właśnie wróciłem z pracy i nie mam siły. Za prace od 22-1 dostane moje 25% więcej a piekarzem nie jestem, moja firma nie kwalifikuje sie też do tych najlepszych :D
Pogadaj z ludźmi co sprzątają baseny po nockach (i to w niemieckich firmach). Oni nie mają żadnego dodatku nawet na swieta...


@chaberr: Tym ludziom doradzam nauczyc sie języka po czym zgłosić zaistniała sytuacje do odpowiednich instytucji. Zollamt,Finanzamt,może prawnik?
@Konwerter: Ty dalej nie ogarniasz...

Skoro podpisujesz umowę w której nie ma słowa o premiach lub dodatkach to jest to zgodne z prawem(takie są przepisy). Jedyne co jest zagwarantowane to stawka minimalna: w zależności od zawodu. Pomocnik 8,50€, osoba sprzątająca ponad 9€.
: Ja pracuje przy CNC i nie robię nocek.

Ale mam kilku znajomych, którzy pracują w rzeźni i kilku w firmie sprzatajacej.


@chaberr: To że to sa Niemcy to nie oznacza że nie robią tutaj "wałków" Wyobraź sobie że kilka lat temu pracowałem u pewnych januszy biznesu i też myslałem ze jestem robakiem. Wystarczył 1 email do zollamtu. Akcja jak w CSI Miami, wkroczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy w białych rekawiczkach i z
Skoro podpisujesz umowę w której nie ma słowa o premiach lub dodatkach to jest to zgodne z prawem(takie są przepisy). Jedyne co jest zagwarantowane to stawka minimalna: w zależności od zawodu. Pomocnik 8,50€, osoba sprzątająca ponad 9€.


@chaberr: Niestety to Ty się mylisz, nikt z nas nie podpisywał takiej umowy a nasz pracodawca dostał wtedy 5mln € kary do zapłacenia. Podpowiem Ci że nie pracowałem u prywaciarza czy jakiegos polaczka.
@chaberr: Audi, BMW, Fendt...to koncerny do pracy w których migrują nawet rodowici Niemcy z różnych zakątków kraju, gdyż zarobki są nieporównywalnie lepsze od mniejszych firm, zwykły pracownik fizyczny zatrudniony na najgorszym stanowisku, czyli jako robot na linii, przez agencję pracy odbiera ok 2200 plus dodatek na pokój i zwrot kosztów dojazdu. Oczywiście że większość Polaków pracuje tu w przedziale do 2ke, ale wyjątków jest mnóstwo, bo znam kierowcę tira który zarabia