Wpis z mikrobloga

Właśnie odkryłem, że Islandia do niedawna prawie nie znała problemu przestępczości a miejscowi policjanci zajmowali się głównie patologicznym nudzeniem się. Taki stan rzeczy jest tłumaczony przez socjologów faktem niezwykłego braku nierówności ekonomicznych, które nie generują negatywnych napięć społecznych.

Sytuacja nieco się zmieniła ostatnio, wraz z nadejściem kryzysu i przybyciem imigrantów z Polski. Do więzienia (jest tylko jedno) zamknięto jakiś bankierów oraz pierwszy od wieków gang (tym razem z Polski - kilkanaście osób czyli ok. 10% więźniów). Jedyne znane miejscowym w ostatnich latach morderstwa popełnione na wyspie to jedno z zeszłego roku, gdzie Polka zabiła Polaka oraz jedno z 2014r, kiedy to Polak zabił Polkę. Trochę to smutne. #polakicebulaki #polacyzagranica #islandia #przestepczosc
Pobierz
źródło: comment_JCz8Oi0eeUbFzegrz8Xis0tjAOcfHMKU.jpg
  • 113
@starface: Objechalismy cala dookola.

Spotykalismy Polakow glownie w sklepach slyszac glosne '#!$%@?' na dziale z alkoholem :)
Jak spytalismy czy znaja jakas fajna knajpke w Reykjaviku to sie zasmiali, ze tutaj sie nie chodzi do knajpek tylko pije wyrabiany w domach alkohol :)

Wracalismy do kraju samolotem to siedzial kolo nas gosciu, ktory sie chwalil jak to juz 4 lata na Islandii nie pracuje a Ci debile mu ciagle placa jakies
@Vinci798: Dzisiaj w nocy siedzieliśmy w samochodzie z latarkami na czole, podjechał do nas pan policjant i zapytał co robimy. My na to, że roznosimy gazety. Zapytał jeszcze do czego nam potrzebne latarki, uśmiechnął się i pojechał. To pierwszy raz od dwóch miesięcy jak ktoś się nami zainteresował. Co do buractwa, polaczka z daleka poznać. Myślę, że wynika to z faktu, że większość jest budowlańców "fachowców", opite mordki itd.
@Vinci798:

Właśnie odkryłem, że Islandia do niedawna prawie nie znała problemu przestępczości a miejscowi policjanci zajmowali się głównie patologicznym nudzeniem się. Taki stan rzeczy jest tłumaczony przez socjologów faktem niezwykłego braku nierówności ekonomicznych, które nie generują negatywnych napięć społecznych.


Oho, czyli jednak równość społeczna wcale nie jest taka zła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Współczuję Islandii tbh :(
Szkoda tylko, że w części krajów to hurrr durrr Syryjczyk, muzułmanin, na pewno ISIS, zabiera nam pracę/bierze zasiłek i nie pracuje! Deportować!


@inteinte: Tyle ze ja myślę iż muzułmańska patologia jest trochę inna niż taka polska, czy inna z Europy Wschodniej, o czym świadczy fakt, że nigdy nie słyszałem aby Polacy zrobili zamach terrorystyczny za chrześcijaństwo. No chyba, że mówić o rzucaniu boczkiem w meczecie.
Było więcej przestępstw, chyba nie chcesz powiedzieć, że wszyscy rano do pracy, potem do domu zająć się rodziną, w ogóle nie piją i mają udane życie. Gdyby tak było wówczas policja nie miałaby tam co robić.