Wpis z mikrobloga

Właśnie odkryłem, że Islandia do niedawna prawie nie znała problemu przestępczości a miejscowi policjanci zajmowali się głównie patologicznym nudzeniem się. Taki stan rzeczy jest tłumaczony przez socjologów faktem niezwykłego braku nierówności ekonomicznych, które nie generują negatywnych napięć społecznych.

Sytuacja nieco się zmieniła ostatnio, wraz z nadejściem kryzysu i przybyciem imigrantów z Polski. Do więzienia (jest tylko jedno) zamknięto jakiś bankierów oraz pierwszy od wieków gang (tym razem z Polski - kilkanaście osób czyli ok. 10% więźniów). Jedyne znane miejscowym w ostatnich latach morderstwa popełnione na wyspie to jedno z zeszłego roku, gdzie Polka zabiła Polaka oraz jedno z 2014r, kiedy to Polak zabił Polkę. Trochę to smutne. #polakicebulaki #polacyzagranica #islandia #przestepczosc
Vinci798 - Właśnie odkryłem, że Islandia do niedawna prawie nie znała problemu przest...

źródło: comment_JCz8Oi0eeUbFzegrz8Xis0tjAOcfHMKU.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawostka. W Wielkiej Brytanii w szczytowym okresie polskich migracji, kilka lat temu jak już autochtoni spostrzegli jak dużo jest u nich Polaków (do tego stopnia że wydawało się Brytolom, że w Polsce została już tylko garstka starców) krążył taki dowcip
opowiadający o tym, że hehe na Islandii już na UK mówią Polska.
Sęk w tym, ze dowcip był o tyle nietrafny, że przeciętny Brytyjczyk nie zdawał sobie sprawy, że największą mniejszością narodową
  • Odpowiedz
@Shmit: Zależy od pogody, grubości gazet, ilości i wielkości reklam, ilości imiennych zamówień. Najważniejszym czynnikiem jest pogoda. Czasami już po trzech godzinach buty są przemoczone, a ty chodzisz zziębnięty i klniesz na co tylko można, bo wiatr nie pozwala ci nawet poskładać gazety, w głowie masz myśli żeby wracać do kraju. Przetrwasz taki dzień i kolejny okazuje się w porządku. Jak powszechnie wiadomo, pogoda na Islandii zmienną jest. :-)
  • Odpowiedz
@lovedrop: O.o?
Byłam pół roku na wymianie i za każdym razem gry mówiłam, że jestem z Polski, od razu było wymowne "oh", odwracanie wzroku i pytanie o pracę. Dopiero po dodaniu, że studiuję i podróżuję, kontynuowali rozmowę normalnie.
A w tle kilka razy słyszałam też określenie "shitty poles".

Chyba że coś się zmieniło przez ostatnie 3 lata ;)
  • Odpowiedz
@Vinci798: usuń te bzdury, bo ktoś nie sprawdzi i będzie rozpowszechniał takie dyrdymały. I za miesiąc usłysze od znajomych "ty a słyszałeś, że na islandii tylko polacy siedzą w wiezieniu i łamią prawo? W internecie pisali"
  • Odpowiedz
nazwanie kogoś, że nie jest żydem to nie rasizm


@iron_fox2: otóż to, tak samo jak nazwanie kogoś, że nie jest chrześcijaninem również nie jest rasizmem.
Ale nazwanie kogoś gojem to jest 100% kwintesencja rasizmu. Słowo goj jest bardzo rasistowskie. Pogubiłeś się w swojej nienawiści a nie tędy droga - może to kiedyś zrozumiesz.
  • Odpowiedz
@zima65: @Vinci798: ale Polacy zabijają Polaków więc Islandczycy nie powinni mieć z tym problemu. Lubie jeździć po świecie i poznawać ludzi ale prawdą jest to że najgorzej spotkać innego Polaka na emigracji, cebulaki buraki, z wszystkimi innym nacjami nie miałem problemów a nasi to zawsze cwaniakują i robią z siebie ch wie kogo
  • Odpowiedz