Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, dopiero mam możliwości ogarnąć i opisać kontekst tej całej sytuacji z lisem.
W komentarzach pisałam i powtórzę, to nie pierwszy lis z którym mamy do czynienia, ale pierwszy który zginął. Reszta się wycofywała, ten nie chciał. Złapał się w pułapkę, bo nie chcial odpuść. Zapadła decyzja o odstrzale i tyle.
Tag chwalesie był przesadzony i za to przepraszam, nie sądziłam że parę słów za płotkiem wywoła taką burzę, zwłaszcza tutaj. Miała to być pewna forma ciekawostki, nic poza tym.
Serio, walka z lisami to dla hodowców zwierząt trudna sprawa, ale co mogą wiedzieć o tym osoby, widzące zwierzątka tylko przez pryzmat youtube.
Listy to szkodniki i urocza ruda kita tego nie zmieni.
Ratowaliśmy krety, które nie chciały się zakopać w ziemi, dzikie kaczki mają u nas azyl, nawet dzików nie zabijamy, bo szkoda, mimo że ziemniaki wyjadają. Ten lis zabierał nam znacznie więcej i pomyślcie o tym, jak o stracie swojego bliskiego zwierzaka. Tak cieszę się że już nie wyrządzi u nas szkód, ale juz nie chwalę.

  • 238
  • Odpowiedz
@WybaczMiOjczeBoZgrzeszylem: Nie wiem czy bardziej kosztochłonna niż utrata kilku kur. Zabicie jednego lisa nie rozwiązuje problemu bo była już tutaj mowa o innych odwiedzinach. Nie wiem czy dla lisa nie jest łatwiejsze przejście przez płot i ubicie luźno biegającej kury niż bieganie kilometry po lesie w poszukiwaniu pożywienia. Niedźwiedzie nauczone że w śmietnikach jest żarcie też zaczęły coraz bliżej się zbliżać do siedzib ludzkich.

A dla szczura beton nie jest
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Niektórzy już zobaczyli skąd się bierze wędlina i też było oburzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tam był festiwal tradycyjnego NIE ZNAM SIĘ ALE SIĘ WYPOWIEM. Szkodnik to szkodnik, stonka też jest śliczna i trzeba ją ręcznie usuwać z ziemniaków i wsadzać w schroniska dla stonek? Ludzie nie mają ani świadomości ani chęci do bycia świadomym.

@innigri: Moja dziewczyno, nie denerwuj się. Zawsze znajdą
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund:

CKM-y na płocie, a kury w szczelnej stacji orbitalnej w kosmosie, strzeżonej przez gwiezdny krążownik ORP Owczarek Polski xD

Jesteście genialni obaj...
niezłe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lepiej bym tego nie opisał.
@WybaczMiOjczeBoZgrzeszylem: kiedyś była mniejsza i też lisy, kuny wykradały kury. One idą tam gdzie jest łatwiej zdobyć pożywienie.
  • Odpowiedz
@innigri: po prostu wiele osób uważa, że można to było rozwiązać inaczej. Z kolei chwalenie się, że zabiło się bezbronne zwierzę zamknięte w klatce i wstawianie zdjęć truchła, świadczy tylko o tobie.
  • Odpowiedz
@ediz4: Idiotami nazywam tych, którzy widzą same zło w jedzeniu świni a sami biorą chociażby narkotyki i krzywdzą tym nie tylko siebie ale także bliskich - a takie osoby niesamowicie często i chętnie wypowiadają się na temat moralności i krzywdzenia istot.
Chcesz ćpać? Ćpaj, ale nie nawracaj na niejedzenie schabowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
po prostu wiele osób uważa, że można to było rozwiązać inaczej


@UndaMarina: Okazywaliby liskowi tak dużo miłości i zrozumienia, aż pojąłby swoje złe postępowanie, i po resocjalizacji zostałbym przyjęty na etat psa stróżującego. Następnie, dzięki pensji w wysokości trzech paczek psiej karmy na miesiąc, wykarmiłby swoją rodzinę, a niedoliski wychowałby na uczciwie pracujących obywateli Zagrody. Kto wie, być może jego córka zostałaby nawet psem domowym po kursie leżenia na kanapie i doznałaby tego, no, awansa społecznego?

jestes jeszcze troche niedoinformowany po
  • Odpowiedz
@meiv: Wiele lisów poznałam, ale ten przekroczył granicę. Zdarzało się, że zabrał jakiś lis jedną kurę i znikał, a ten jak na złość testował cierpliwości.
  • Odpowiedz