Wpis z mikrobloga

@Kajetan8: W sumie przed chwilą wypiłem te mikstury, na razie będę sobie tak pić i obserwować czy coś to da.
Interesuje mnie czy ktoś po dłuższym stosowaniu kurkumy/ imbiru miał na przykład poprawioną koncentrację.
@kamilry123 o właściwościach kurkumy i imbiru słyszałam nie raz i również używam, ale w rozsądnych ilościach. Kurkumę sypię do smażonych lub gotowanych potraw z mięsem, a świeży imbir daję czasem do herbaty. czasem, bo przy bardziej intensywnym używaniu czuję się jak po przedawkowaniu czosnku.
Moim zdaniem z imbirem trzeba uważać i przy delikatnym żołądku może robić problemy. Chociaż niewykluczone, że z oliwą będzie bezpieczniejszy dla żołądka bo oliwa może zadziałać osłonowo.
Tak
@kamilry123: olej lniany i oliwe to rozumiem, ale po co kurkume i imbir? Podejrzewam, ze efekt bedzie na poziomie placebo. Naukowy belkot mial ostatnio filmik na temat stosowania czosnku i zdania sa podzielone co do leczniczych wlasciwosci.
@koniarek: kurkuma i imbir mają podobno wiele właściwości zdrowotnych. Mogą poprawić koncentracje, lepiej na trawienie dzialają itd itp.
Chce sprawdzic czy to co pisza w internecie to prawda. Główinie wpływ na koncentracje mnie interesuje bo ona mi cos slabo dziala.