Wpis z mikrobloga

Panowie #motoryzacja #samochody

Jakie macie doświadczenie z wycieraczkami samochodowymi? Słyszałem, że nie ma co kupować Boscha, bo po prostu szybko się psują i nie są warte swojej ceny. Stąd pytanie - jakie kupić wycieraczki, które są dobre i tanie?

Podobno z wycieraczkami jest taka możliwość :D

Potrzebuje do #renault #megane ph I
  • 14
  • Odpowiedz
@wzr1one: przerobiłem chyba wszystkie tanie marki: Alca, Oximo, Motgum, Uni-cośtam i tak na prawdę z żadnej nie byłem zadowolony. Alca i oximo może są może trochę trwalsze od pozostałych.
  • Odpowiedz
@wzr1one: ja kupuję nonejmy z marketu i są spoko. Tylko czasem się trafiają egzemplarze, które nie przylegają do szyby jak należy i trzeba je od razu wywalić - no ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.
  • Odpowiedz
@wzr1one: ja mam Bosh Aerotwin, w rok zrobiłem 40tys. km. Powiem tak, jak dla mnie nie ma co oszczędzać. Wycieraczki to podstawa na trasie, nie wiem jak ludzie mogą jeżdzić z takimi wycieraczkami co to im takie smugi robią, przez które nic nie widać.
  • Odpowiedz
@wzr1one: kolega ma też megane 1, kupił wycieraczki Boscha (jakieś tańsze) i jest zadowolony, inny też kupił Boscha i też zadowolony. Ja osobiście mam złe doświadczenia z wycieraczkami Boscha, ale to było wieki temu ;). Nie polecam valeo. Motgum - tu różnie bywa, z jednymi szybami współpracują bardzo dobrze, z innymi gorzej. Nie polecam wkładania hybrydowych zamiast tradycyjnych ze stelażem - na środku zostaje piękny pasek. Denso - w P207
  • Odpowiedz
@wzr1one: podobnie jak @soadfan Bosch Aerotwin jako jedyne zdają egzamin na dłużej. Valeo (jakaś ekonomiczna seria) piszczały od nowości, 20kkm później smużyły jak porąbane, ale już nie piszczały chociaż. Alca flat podrywał wiatr z szyby (o jak kisnę, łomoczące o szybę wycieraczki...), stelażowe szybko przestawały zbierać dobrze, jak je miałem w innym aucie. Inne smużące badziewie z marketu - dziękuję bardzo.

W oryginale miałem Denso, to przejechały ponad 100kkm
  • Odpowiedz