Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakie polecacie ciekawe książki/publikacje, dzięki którym można poszerzyć swoje horyzonty w różnych dziedzinach i jakoś je uporządkować (polityka, psychologia, historia, filozofia, podróże, itd.)? W niektórych kwestiach mam wrażenie, że moja wiedza jest powierzchowna i zagłębiając się w dalsze aspekty na jakiś temat wychodzi swego rodzaju ignorancja ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#ksiazki #nauka
  • 9
Jeśli chodzi o filozofię to Tatarkiewicz, ale to trzytomowe dzieło. ;) Z psychologii to Ci mogę polecić podręcznik akademicki Strelau (mogłam napisać naziwsko z błędem, bo zawsze mi sie myli :D), aczkolwiek to opasłe tomisko i nie wiem czy będzie Ci się chciało. :)
@knabino: Test Marshmallow. O pożytkach płynących z samokontroli z tej książki trochę wiedzy o tym jak kierować swoim życiem, jeśli chcemy się do czegoś zmotywować. Dodatkowo można wyciągnąć dużo dodatkowej wiedz, choćby takiej, że jak ktoś Tobie tłumaczy, że on po jednym teście pozna Twój charakter, to możesz uważać, że jest raczej kimś kto przespał lekcje socjologii i psychologii, albo mial kiepskich profesorów. Niestety takich osób jest wielu w działach HR.