Wpis z mikrobloga

Nigdy nie mogłem zrozumieć jednej rzeczy. Dlaczego kobiety wydzielają tak wiele #!$%@? o wzrost samca?
Pomijając, że jest to cecha zupełnie od człowieka niezależna (pomijam szprycowanie hormonami wzrostu), to niby jakie korzyści płyną z bycia wysokim? Że w gimbazie na SKS prędzej załapiesz się do reprezentacji szkoły w kosza czy siatę? Że dosięgniesz jedną półkę wyżej bez stołka? A może one faktycznie jarają się patrzeniem na nie (dosłownie) z góry? A gdy mnie ostatnio jedna spytała ile mam wzrostu bo nie wie jakie szpile założyć tylko utwierdziłem się w przekonaniu o choć częściowej słuszności pogardy dla elementu kobiecego postrzegania świata.
Poza tym ja dziękuję Bogu, losowi i tak dalej za posłanie tej energii bardziej w rozwój intelektualny i względnie świetne przyrosty muskulatury zamiast właśnie wzrostu. Czemu? Wysocy ludzie:
- często mają większe lub mniejsze problemy z kręgosłupem
- często mają problem z kupnem ciuchów
- mogą zapomnieć o komfortowej jeździe sportowymi samochodam
- zwykle mają problemy z przyrostami na siłce i chcąc nie chcąc pozostają chudymi lub jeszcze gorzej zajeżdżają sobie plecy
- częściej łamią kości i nadwyrężają stawy
Dla jasności - nie szkaluję wysokich gości (gardzę ocenianiu ludzi przez pryzmat szeregu cech i czynników zupełnie lub w dużej mierze od nich niezależnych), a poddaję rozkminie fragment nowotworu w samiczym postrzeganiu świata.

#feels #boldupy
Volt224 - Nigdy nie mogłem zrozumieć jednej rzeczy. Dlaczego kobiety wydzielają tak w...

źródło: comment_lX7nUZvK1S5BskwKaz2joPUalrk973Xv.jpg

Pobierz
  • 130
@Volt224: Sam jestem niski (175 here) a dopiero w okolicach trzydziestki uświadomiłem sobie jak pociesznie wyglądają niscy ludzie podczas chodzenia. Widziałeś kiedyś kogoś o wzroście powyżej 180 idącego chodnikiem? Na pewno. Jest w tym spokój i dostojność, nieważne czy ktoś taki jest menelem czy biznesmenem. A widziałeś kiedyś kogoś niższego niż 180 idącego obok? Na pewno. Przebiera toto przeszczepami, buja się na boki a mimo to porusza się wolniej niż osoba
@KolejnyLosowyLogin: może trochę prześmiewczo, ale możliwe, że to działa trochę podświadomie. W końcu idąc ulicą tylko przez kilka sekund mijasz drugą osobę, a obrazek w głowie powstaje. Może filmy, reklamy, inne rzeczy pakujące nam do głów pewne wzorce i wyśmiewające inne (nawet dość niewinnie) tak właśnie działają. Ostatecznie jednak przy bliższym zapoznaniu kwestia wzrostu staje się nagle nieistotna. Tak mi się wydaje.

Może te laski, u których wzrost jest jednym z
@Volt224: Nie martw się. Zawsze możesz jechać do Azji, tam dla każdej będziesz wysokim samcem :) Kobiety wybierają wyższych, z tych samych powodów, dla których Ty czujesz, że są od Ciebie lepsi + kilku innych (np. lubią ubierać szpilki z wysokim obcasem, i chcą aby facet obok nadal był wyższy).