Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy nastaw kawowy, na jedno wiadro zaparzyłem 2kg świeżo zmielonej kawy, 30gram kardamonu, 40gram kwasku, dodałem 5kg cukru, wiadro uzupełnię trzema kilami cukru i wody do pełna za dwa tygodnie. Nastawiłem dwa wiadra, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Kawę kupiłem w ziarnach, różne rodzaje, ale z jedenej firmy. Koszt ok 300zł(w tym odkupienie spalonego młynka i naprawa drugiego), sama kawa 130.
#domowealkohole #winodomowejroboty #winodomowe #winiarstwo
Pobierz mietko - Mój pierwszy nastaw kawowy, na jedno wiadro zaparzyłem 2kg świeżo zmielonej ...
źródło: comment_r3g8JSQs9QllLLJKzCmseCpiU940PkOK.jpg
  • 8
@paprok: balony też mam i za kilka miesięcy to wino będzie w nich aż do zabutelkowania, ale w fazie nastawiania plastik jest dużo wygodniejszy, zresztą takie wiadro kosztuje grosze i łatwo je przechowywać jedno na drugim, a balon 50l kosztuje 80zł i trzeba na niego uważać
@mietko: Spoko wolałem się upewnić bo swego czasu jak zgłębiałem temat win domowych to widziałem na forach że początkującym zdarzały się różne błędy ale widzę że doświadczenia ci nie brakuje.
Fajnie jak byś zrobił mini recenzje gdy dojrzeje, bardzo mnie ciekawi jaki wino wyjdzie.