Wpis z mikrobloga

W jakiej kondycji musi być lewicowa ideologia jeśli wielebna Hilaria przegrała z takim "chamem" jak Trump? Czy to aby nie sygnał, że ludzie mają dość? Nie wystarczy już wystawiać murzynów czy kobiety, nie wystarczy kampania propagandowa z użyciem mediów i celebrytów. Rzeczywistości nie da się zakłamać tak jak przekazu z ekranu. A rzeczywistość jest taka, że rządy lewactwa to totalna porażka, wystarczy spojrzeć do czego doprowadziły: krach finansowy, kryzys ekonomiczny, ratowanie banków za kasę społeczeństwa, dramat na bliskim wschodzie, kryzys imigracyjny, kryzys wartości wypracowanych przez cywilizację.. Wszysto zmierzałoby dalej w szambo ku uciesze garstki żydowskich bankerów i ich politycznych sługusów ale ludzie nie są aż tak głupi. Karta się odwraca, powoli następuje odwrót od tego czerwonego raka. Może jest jeszcze nadzieja..
#4konserwy #amerykawybiera2016 #neuropa #bekazlewactwa
  • 18
@arczer: Clinton była jeszcze gorszym kandydatem a przegrała minimalnie, wystarczy że za 4 lata wystawią kogoś lepszego i Trump przegra. Tym bardziej jak nie zadowoli swojego elektoratu swoimi buńczucznymi obietnicami.
@arczer: Czy ja wiem... W Ameryce w miarę stabilnie co parę lat rozkłada się podział na demokratów/republikanów. Jak Trump będzie coś odwalał albo nie spełniał obietnic to za 4 lata wyleci. Poza tym to showman. W porównaniu z taką niemrawą kandydatką jak Clinton wypada bardziej "amerykańsko" xD
@arczer: Na wszystkie punkty, które wymieniłeś, można spojrzeć również z drugiej strony.

- Wyznawcy "lewicowej ideologii" są zwykle bardzo zawiedzeni sposobem, w jaki uratowano nie tylko banki, ale i odpowiedzialnych za kryzys bangsterów (patrz ruch 1%).
- Do krachu finansowego mogła (przynajmniej częściowo) doprowadzić stopniowa deregulacja systemu finansowego i wycofanie się z kontroli nad tym sektorem, zwłaszcza za Busha.
- Jednym z głównych czynników stojącym za kryzysem imigracyjnym jest globalne ocieplenie,
Rzeczywistości nie da się zakłamać


@arczer: ciekawe bo to robisz. Trump wygrał bo jest "nieestablishmentowy" przynajmniej teoretycznie i nie jest przestępcą prześwietlanym przez FBI.
Stwierdzenie, że lewicowe poglądy przegrały bo Clinton, to jak mówić, że Polscy sportowcy kijowi bo wystawiono gościa bez nóg z udarem mózgu.
@smyl: Zmiany klimatyczne nie miały żadnego wpływu na wybuch konfliktów na Bliskim Wschodzie (Irak, Syria), jeśli już to takich przypadków można poszukać w Afryce. Jeszcze nigdy nie słyszałem aby ktoś stwierdził, że wojna w Iraku, powstanie ISIS czy wojna domowa w Syrii była spowodowana zmianą klimatu. To, że ludzie emigrują z niektórych miejsc w Syrii nie oznacza, że wywędrują z Syrii aż do Niemiec, a o to przecież w tej dyskusji
Jeszcze nigdy nie słyszałem aby ktoś stwierdził, że wojna w Iraku, powstanie ISIS czy wojna domowa w Syrii była spowodowana zmianą klimatu


@Gorti: to przeczytaj artykuł, do którego wrzuciłem link, national geographic jest chyba w miarę wiarygodnym źródłem :)
@smyl: Przeczytałem tę hucpę. Wybacz, ale gdybyś powiedział coś takiego któremuś z ekspertów od Bliskiego Wschodu to nie byłoby zbyt różowo. To, że ludzie migrowali do miast nie miało znaczenia dla wybuchu wojny w Syrii, czyli pierwszych protestów w 2011 roku. To trochę tak jakby za arabską wiosnę obarczyć benzynę Bouaziziego. Abstrakcyjny poziom uproszczeń. Powtarzam - w Afryce naprawdę zmiany klimatyczne są odpowiedzialne za wybuch konfliktów zbrojnych, ale nie na Bliskim