Wpis z mikrobloga

#humor #maestro #bankowosc
Mirki, mieszkam sobie za granicą i tutaj również mam konto w RaiffeisenBank, ogólnie wkurzali mnie już wcześniej, ale to co tu sie #!$%@? to ja nawet nie
wyjechałem sobie z żoną i dzieckiem do polski na weekend w zamyśle zostawię ich u rodziców i ja wracam w niedzielę. Ogólnie kasę z reguły do polski wymieniam przez cinkciarza i na polskie konto przesyłam, ale teraz nie bo coś. Także jadę sobie z myślą, że będę tankował to wybiorę pieniądze. Nie tankowałem także przejechałem przez Gorlitz zeby wybrać jeszcze euro i sobie w kantorze wymienić bo #hajssiemusizgadzac jeden bank, nie mogę wybrać w tym czasie z tego banku, hmm no spoko, idę bank obok to samo. No nic, wybiorę w Polsce, zajeżdżam do bankomatu wbk w polsce i odmowa wypłaty :D. Oho myślę #!$%@?, zajeżdżam na shella i pytam się czy mogę najpierw zapłacić a potem zatankować, pani karpik A DLACZEGO? no to jej tłumaczę, nie było problemu, zapłaciłem i przeszło. Myślę ki #!$%@?... no nic, samochód zatankowany pożyczy się od rodziny, mama potrzebuje kasy, oddam oddam ;P w międzyczasie bez problemu robię przelew internetowy i stan konta niezwykle na sporym plusie (ostatniego wypłata). Dobra, może coś robią w piatek w nocy i w sobotę nad ranem. Wyjeżdżam w niedzielę, próbuje wybrać najpierw z euronetu potem z jakiegoś innego, w obydwu stan konta nie pozwala na wykonanie operacji (nawet 5 dych nie wolno :(). Próbuje zatankować - odmowa. SPOKO! #zahajsmatkibaluj, wracam do siebie na wieś i próbuje wybrać stówkę i za chwilę czuje się jak #mlodybog. Wpadam zatem w poniedziałek po robocie do banku z grzecznym pytanie #!$%@?. Pani w okienku patrzy, liczy moje wydatki czy nie przekroczyły limitu tygodniowego (na kalkulatorze), jest ok, mówi że zaraz wróci i poszła, nie było jej z 10 minut a ja #karp bo ludzie w kolejce a obok w okienku jakiś emeryt dopytuje się o wszystko i tak sobie stoimy. Wraca, mówi że dyrektor oddziału nie znalazł nic złego i oni nie wiedzą dlaczego, ale za gramanicą najlepiej żebym miał gotówkę bo to różnie działa (czaicie, daje im zarobić na spreadzie co jakiś czas kasę, do tego płacę 16 centów za to że mogę zapłacić swoimi pieniędzmi w sklepie, albo wybrać w bankomacie) a ona mi mówi, żebym gotówkę nosił bo nie znam dnia ani godziny kiedy oni nie będą w stanie mi zaoferować usługi za którą płacę gruby hajs. I wiecie co mi pod koniec powiedziała, że możliwe że te bankomaty


Normalnie po tych słowach zrobiło mi się niedobrze i mówię, dziękuję do widzenia. Szukam właśnie innego banku ale kurde oprócz sparkasse to chyba nic ciekawego. Taguje #zagranico #austria #gorzkiezale
  • 3
ale we wszystkich? do tego na którymś było logo maestro i wybierałem nie raz i nigdy nie było problemu. Chciałbym vise ale z tego co pamietam to sobie liczą 6 euro miesięcznie, a i tak teraz płacę ponad 20 na kwartał za obsługę konta
Poprawka, nie 6 euro miesięcznie tylko 21 rocznie. Trochę do dupy bo mogę to wziąć tylko jako kartę kredytową. Ale jak patrzę po innych bankach to tam też, chyba nie ogarnęli tutaj kart debetowych visa albo mastercard. Nic i tak od 3 lat po ślubie mieliśmy z małżonką wspólne konto zrobić, a widzę wszędzie oferują że przy zakładaniu konta oni dowiedzą się od starego banku o stałych przelewach i firmach które sobie