Wpis z mikrobloga

3 990 - 1 = 3 989

Tytuł: Spotkanie z Ramą
Autor: Arthur C. Clarke
Gatunek: Science-fiction

★★★★★★★

W odniesieniu do innych ksiażek s-f: Spotkanie z Ramą > -długo nic- > Futu.re/Hyperion (chociaż to s-f w małym stopniu) > -długo nic- > Ślepowidzenie

Cóż mogę napisać. Nie jest to z pewnością hard s-f (a tak było określane na reddit) ale jest to dobre, przemyślane, klasyczne s-f. Książka niczym szczególnie nie zaskakuje ale styl jakim jest napisana powoduje, że bardzo lekko się ją czyta i ciężko jest się od niej oderwać. Nie ukrywam też, że spodobała mi się wizja...hmm... obcych (?) przedstawiona w książce a zwłaszcza sam Rama.

Jest to przyjemne, lekkie s-f w sam raz do porannej kawy.

Teraz pozostaje tylko pytanie jakie s-f dalej czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Diaspora czy Czerwony Mars?

#bookmeter #sciencefiction
V.....c - 3 990 - 1 = 3 989

Tytuł: Spotkanie z Ramą
Autor: Arthur C. Clarke
Gatu...

źródło: comment_DAOhOUNhrc9PzQ5giDsi9UufS46VZsOu.jpg

Pobierz
  • 12
@Vault-Tec: fantastyka dzieli się na fantasy (krasnoludy, elfy, magia, królowie, średniowiecze) i science-fiction (statki kosmiczne, obce cywilizacje, sztuczne inteligencje, podróże międzygwiezdne, ale też cyberpunk i postapo, ogólnie wizja przyszłości bliższej lub dalszej)

Hyperion jest typowym dziełem s-f, druga część to klasyczna space-opera i mogłaby robić za jej definicję.