Wpis z mikrobloga

Btw. ponoć w pistoletach XDM nie używa się zbijaków. Wie może ktoś coś więcej na ten temat?


@Seeker: gdzie to słyszałeś? Jak już to problematyczne może być strzelanie "na sucho" bez czegokolwiek w komorze (aczkolwiek w dzisiejszej broni nic się nie powinno od tego psuć). Zbijaki po angielsku to "snap caps", pogoogluj to, bo o XDMach jest masa informacji na amerykańskich forach.
@Seeker: graty. Nie wiem kto ci coś takiego mówił o zbijakach ale pewnie to było coś w rodzaju, że w pistoletach tej generacji można śmiało wykonywać trening bezstrzałowy i nic się nie stanie z iglicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tam do swojego SFP9 w dniu zakupu dwa zbijaki kupiłem i na sucho w domu ćwiczę.
@irq11: Nowy nowy, jeszcze w fabrycznych smarach.
@TJ_Laser: Od przedstawiciela dystrybutora
@DZIK_Kirex: 2500zł XDM + 210zł światłowody. Zdecydowanie polecam pomacać kilka różnych - czasem człowiek jest na jakiś napalony a potem okazuje się, że np. HS-9 lepiej mu leżu niż przysłowiowy Glock
@vicking: Też mam zbijaki i właśnie z nimi sobie wall drill robię. Strzał ze zbijakiem jest cichszy niż na sucho - więc przy treningu w nocy