Wpis z mikrobloga

@rudy2007: Byłaby dobra, gdyby w konsekwencji #!$%@? urzędasów-darmozjadów po licencjatach z hotelarstwa, którzy pracują w tych urzędach pracy, a gówno tam robią. Wiem, bo dwukrotnie się rejestrowałem (dla ubezpieczenia) i nie dostałem od nich ani jednej oferty. A PiS zatrudni nowych, tzw. "asystentów rodziny" w ramach programu 4000+. Bezrobocie spadnie jeszcze bardziej.
Tylko zgadnij z czyich pieniędzy będą dostawać pensje...
  • Odpowiedz
@VAndaI: czyli jest zła bo jest dobra ale nie idealna. UP ma wiele innych zadań, które trzeba by zlikwidować/przenieść do innego urzędu niż tylko szukanie pracy. Ja się raz na krótko rejestrowałem to niestety cały czas mi wynajdowali jakieś oferty. No ale tobie nie znaleźli więc to znaczy, że w każdym przypadku każdy jeden UP tak samo działa. ;P
  • Odpowiedz
@rudy2007: Ale co dobrego (dla kraju) w niej widzisz? Z pewnością jest wygodna dla osób pracujących na czarno, bo nie muszą się zwalniać z pracy (czy wręcz przyjeżdżać z zagranicy), żeby się pokazać w UP w wyznaczonym dniu.
  • Odpowiedz
@VAndaI: nie widzę, żeby wynikało coś dobrego z obecnego systemu, który nie spełniał założeń a tworzył absurdy. Też wolałbym reformę, która sprawiłaby, że niepłacący składek nie mieliby opieki medycznej, ale nie widać chętnych do jej przeprowadzenia. Więc z dwojga złego wolę żeby leczyli wszystkich niż utrzymywali taką fikcję. :P
  • Odpowiedz
@3n3bl0: przed zmianą rząd starał się mobilizować do pracy: trzeba było się zarejestrować by dostawać darmowe ubezpieczenie

teraz wszystkie żule nie będą nawet musieli udawać, że szukają pracy - dostaną ubezpieczenie za darmo, na koszt pracujących

"prawica" w wykonaniu wykopu to czysty PRL; a nie sorry, za PRL był obowiązek pracy
  • Odpowiedz
@fledgeling: i po co ta fikcja z szukaniem pracy (jak ktoś się postarał, to nic tam nie znajdą)? Skuteczniejsza będzie taka zmiana + zajęcie się zatrudniającymi ludzi na czarno. A żule muszą albo od kogoś dostawać hajs (co raczej jest trudne) albo pójść do pracy.

"prawica" w wykonaniu wykopu to czysty PRL; a nie sorry, za PRL był obowiązek pracy


przecież na wykopie dominują neoliberałowie popierający korwina czy inną nowoczesną.
  • Odpowiedz
A żule muszą albo od kogoś dostawać hajs (co raczej jest trudne) albo pójść do pracy.


@3n3bl0: no teraz nie muszą, ubezpieczenie mają; pieniądze na jedzenie - od pomocy społecznej / przy pracy na czarno. Na ich leczenie zrzucają się uczciwie pracujący.
  • Odpowiedz