Wpis z mikrobloga

no ale powiedzmy sobie szczerze, kawa w Starbucksie jak i 60% kawiarni jest #!$%@?. ;) Jak chce sie dobrej prawdziwej kawy to trzeba jednak zabulic. ;)


@barani_leb: no ja na kawie się nie znam i mi bardziej smakuje z Orlenu niż ze Starbucksa ;), ale samo "zabulić" chyba nie wystarczy, trzeba jeszcze wiedzieć gdzie.
  • Odpowiedz
@mr_hammerer dokladnie, np we Lwowie odwiedzilem ostatnio z 10 miejsc z kawa, jedno dumnie (i juz powszechnie) nazwane MANUFAKTURA, kawa droga a taka sobie. ;)
@kubson93 dla mnie tez, ja nie mowie o cenach rzedu 30 zl za filizanke, tylko jednak wyzszych niz w Starbucksie. Cen w Polsce nie znam.
  • Odpowiedz
@kubson93: zależy co rozumiesz przez jakość ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie Starfaks jest w 100% powtarzalny i akceptowalnej jakości (czyli wystarczająco dla 99% konsumentów). Problemem jest palenie przez nich naprawdę niezłych ziaren zupełnie na węgiel. Za to marketingu, robienia kanapek i ciast, procedur, urządzania wystroju i higieny większość kawiarni może się od nich uczyć. Jak dla mnie ich kawy są niepijalne (zarówno mleczne jak i czarne).
  • Odpowiedz
@mr_hammerer:

Weź się #!$%@? o ścianę, będzie o jednego mniej, społeczeństwo na tym zyska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się z tobą nie zgadzam a ty z takim tekstem, życząc mi śmierci. Jesteś dnem jakich mało, nawet biorąc pod uwagę standardy internetu.
  • Odpowiedz
@kubson93: no i w starbucksie po prostu przyjemnie spędza się czas... Obsługa jest miła, wystrój i muzyka całkiem w porządku. Sukces tej kawiarni nie wziął się tylko z tego, że jest modna :) Poza tym SB zapoczątkował modę na 'dużą latte' co generalnie pozwala innym kawiarniom kasować 12pln za pół litra mleka xD No i mnie jeszcze denerwuje, że nie ma tam małej kawy i te ich głupie rozmiary.
  • Odpowiedz
@kubson93: Tak to niestety wygląda u nas. Ludzie lubią to co jest popularne a nie smaczne. Chociażby przykład tego syfiastego bobi burger. W #!$%@? ludzi tam chodzi a lepsze kanapki są już w mcd
  • Odpowiedz
ale o to właśnie chodzi, że Starbucks ma wszędzie tą samą kawę, maszynę i mielą ją w ten sam sposób. Na całym świecie.


@paf_: No niekoniecznie. Maszyny te same, ale ich ustawienie nie. Wrocław, kawiarnia tuż przy Rynku, peak time co minutę, mają w de, że maszyna się rozregulowuje czy to, że espresso nie ma cremy, po prostu przelewają i jadą dalej. W innych już jest lub może być inaczej,
  • Odpowiedz
Nie ma małej kawy? A flat white jak jest podawany zazwyczaj?


@pomidorowka: normalny flat white to 150ml-180. Cappucino powinno być tak samo (no max 200ml będzie akceptowalne) ale na ogół jednak 180. Najmniejszy flat white w SB to 8oz, czyli ~230ml koleżanko :) Tak samo z cappucino.

No niekoniecznie. Maszyny te same, ale ich ustawienie
  • Odpowiedz
@geuze: GMP i GHP, poza tym Fair Trade, chociaż to szarych baristów nie dotyczy. I tak, niektóre kawiarnie mają ekspresy kolbowe, aeropressy, inne, w mojej akurat tego nie ma, ale nie oszukujmy się, że Starbucks to fastfood i ekspres przelewowy i Mastrena w zupełności wystarczają.
No i jednak czuć różnicę między poszczególnymi kawami, choć wyraźniejszą w kawach jasno i średnio palonych, bo rzeczywiście ciemno palone są niekiedy zbyć ciemne.
I
  • Odpowiedz