Wpis z mikrobloga

#kupujzwykopem #motoryzacja #samochody #mercedes #4x4

Mirki, nastał ten czas w którym muszę się pożegnać z moim obecnym autem. W związku z tym szukam jego następcy. Teraz chciałbym spróbować czegoś co ma napęd na 4koła. Ile kasy chce przeznaczyć? Tego jeszcze sam dokładnie nie wiem może 15tys a może 25tys.
Jedno jest pewne.Fajnie jakby dało się nimi czasem zjechać z asfaltowych dróg. Interesują mnie tylko silniki benzynowe+gaz(czym większy silnik tym lepiej), automatyczna skrzynia biegów i skórzana tapicerka(łatwiej utrzymać ją w czystości). No i same auto im będzie większe tym lepiej.
Do tej pory moje takie szybkie typy to:
1. Ford Explorer (ale nie wiem jak to z jego serwisem i dostępnością części. no i ciężko coś fajnego znaleźć)
2. Mitsubishi Pajero Sport (chyba najbardziej terenowy z moich typów i cenowo też całkiem dobrze wypada)
3. Mercedes ML w163 (trafił tu bo mam właśnie mercedesa i to chyba dla tego mi się podoba. na dodatek ceny też są dość atrakcyjne.)
4. Kia Sorento

Ktoś może ma jakąś wiedzę na temat tych aut? warto się nimi interesować?
  • 38
  • Odpowiedz
@Madzigold: miały, ale to tylko osobówka z podniesionym zawieszeniem. no i same zawieszenie również drogie w eksploatacji. A tak nawiasem mówiąc to audi to trochę przepłacona marka ;)
  • Odpowiedz
@m4rk: no też brałem pod uwagę te auta. tylko nie wiem czy da się coś znaleźć nie zajechanego. bo to jak na amerykańskie auto dość popularne auto w polsce
  • Odpowiedz
  • 0
@ImeNs za 20 - 25 tysiecy powinienes wyrwac cos ciekawego z okolic 2001 - 2003. Oczywiscie z kosztami serwisu musisz sie liczyc, ale na przegląd przedzakupowy mozesz do mercedesa nawet jechac, bo to prawie ML tylko w innej budzie. Jaki rejon polski?
  • Odpowiedz
@m4rk: opolskie kolego. tylko nie wiem czy chce aż ponad 20tys wydać na WJ. Już kiedyś miałem okazję posiedzieć w tym aucie za trochę większe pieniądze i zużycie materiałów mnie przerażało. Trochę mi się cena wydała nie adekwatna co do stanu tego pojazdu. Choć przyznam że nie miałem okazji się nim przejechać.

Za to Pajero 3(nie sport) zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Mówię tu o wnętrzu.
  • Odpowiedz
  • 0
@ImeNs no Twoj wybór, ja na wiosne chcialbym kupic wlasnie WJ, bardziej ze wzgledu na wlasciwosci jezdne, niz estetyke wnetrza. Z zewntarz podoba mi sie bardzo, srodek zdecydowanie mniej. Ale to wedle mojej wiedzy jedyn terenowka, ktora moge do progow wjechac w morze i nic sie nie #!$%@?, bo na dole sa tylko czujniki absu.
  • Odpowiedz
@m4rk: nie kuś ponownie, bo już raz chorowałem na ten model. a pamiętasz jaki tam był silnik gody polecenia ? kurde, znów zaczne myśleć o jeepie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz