Wpis z mikrobloga

Szukam nowego telefonu z #android
Obecnie mam nexusa 4, ale po 2 latach z kawałkiem jest już słabo - bateria trzyma kilka godzin, aparat czasami działa, czasami nie, czasami gubi zasięg i zjadając całą baterię nie potrafi go znaleźć itd. Na telefon mam ok. 1000zł. Zależy mi, żeby miał niezły aparat, baterie i przede wszystkim, żeby był "pewny" - żeby nie odwalał numerów w stylu braku dźwięku podczas dzwonienia, albo totalnych zwiech (jak w obecnym nexusie). Kiedyś lubiłem się pobawic w różne romy itd, ale te czasy już minęły i potrzebuje przede wszystkim stabilnosci i braku zabawy od wyjecia z pudełka.
Z tych o których do tej pory myślałem:
- Huawei p9 lite / honor 7 lite - wydawało się, że ok, ale podobno system ubija aplikacje "jak mu się podoba" i np. z endomondo nie da się korzystać. Dodatkowo nie ma żyroskopu. Aparat chyba wystarczający, ale przydałoby się więcej ramu
- #xiaomi redmi 3 - chyba nie ma większości wad z Huawei, ale podobno aparat słaby. Dodatkowo szczerze mówiąc trochę obawiam się stabilności...
Jakieś inne propozycje? Coś od xiaomi? Jakieś inne #telefony? Jak xiaomi, to są jakieś promocje obecnie? Była kiedyś jakaś strona/forum gdzie były opisane aktualne okazje, ale nie mogę teraz znaleźć.
  • 10
@trocha: z MIUI w Xiaomi jest ta, ze domyślnie wszystko w tle ubija, takie agresywne oszczędzanie energii, trzeba odpowiednio pokonfigurować, coby aplikacje w tle działały jak należy, ale fakt, aparat dupy nie urywa, tzn zdjęcia miód, makro też niezłe, ale jak się ściemni to kicha
@trocha mam na sprzedaż redmi note 3 pro, kupony w ibg 8.06.2016, Gwarancja na 2 lata. Od wyjścia z pudełka szkło i case założony. Do zestawu szkła i pokrowce gratis. Jakbyś był zainteresowany to PW.
@trocha: oczywiście że się da skonfigurować, trzeba dodać konkretne aplikacje do wyjątków, ogólnie mam wrażenie że MIUI jest bardzo dopracowaną nakładką:) no i masz dość niezły support, raczej nie ma problemów ze stabilnością w stabilnej gałęzi:)
@m4rcino: o widzisz, zapomniałem napisać, że dobrze jakby telefon nie miał więcej niż 5,2". Najlepsze byłoby poniżej 5, ale pewnie trzeba trochę jeszcze poczekać aż producenci się ogarną