Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Chciałbym kupić samochód, który:
- będzie kosztować do 15 tys. zł.
- zmieści do bagażnika wózek dziecięcy
- przeznaczony będzie na pokonywanie kilkudziesięciu kilometrów dziennie (trochę miasta, trochę poza nim)
- będzie mieć wspomaganie kierownicy, ABS (są jeszcze modele w tej cenie bez tego?) i (opcjonalnie) klimatyzację

Czy ktoś może coś polecić? Dziękuję z góry za odpowiedzi.

#samochody #samochod
  • 26
@Tomus: Scencic 2 po lifcie. Silniki wszystkie oprócz 1.9 DCI, jak trafisz na lekko bity, to będzie szansa, że ma realny przebieg i będzie dobrze służył. Sam parę miesięcy siadłem do takiego w 1.5 DCi i jestem zadowolony. Auto wygodne, pojemne, dobrze się prowadzi jak na vana. Z awarii to pada licznik, naprawa 200-300 zł, pada system bez kulczykowy wystarczy w aso kupić mikrostyki i wlutować koszt 4x kilka złotych. W
@Tomus: moze audi a4 b6? Klimatronik, szmery bajery, np. 1.8t w gazie nie sprawia problemow. Do srodka w sedanie zmiescilam drzwi wejsciowe i 22m2 paneli ( ͡° ͜ʖ ͡°) bagaznik sam w sobie bardzo duzy, butle w kolo zapasowe mozna dac.
@Tomus: proponuje odpuścić sobie te wszystkie Sceniki II, Meganki II i Laguny II, ja miałem Megankę z silnikiem 1.9dCi - podobno tym poprawionym 130KM który ma dobrą opinie - i z silnikiem może było wszystko ok, ale cała reszta psuła się bez przerwy, mnóstwo irytujących awarii i pierdół. Paru znajomych też się dało złapać na Sceniki, bo to ładne, duże i wygodne i za tanie pieniądze można wyrwać i nie znam