Wpis z mikrobloga

UWAGA zanim zacznę dostawać nieprzychylne komentarze tak jak kiedyś przy wpisie o podobnej tematyce - nie jestem ani po lewej, ani po prawej stronie, ani za swetru ani za pisem, ani za homo ani przeciw wege. pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kosciej: bo jak wiadomo, jak to typowy Polak, koleś nie mógł znieść tych odrzucających kolorów tęczy w pociągu. pytanie tylko, czy to Polacy są tak #!$%@?, żeby takim mianem określać przedział pociągu pomalowany na kolorowo, czy jednak ten gość był na tyle #!$%@?, żeby w taki sposób wyrażać swoje #!$%@? poglądy.
@kosciej: a dla mnie nazywanie inicjatywy promującej odrzucanie nienawiści wobec innych mianem "odrzucającej" jest jak najbardziej obraźliwe i żałosne do tego. jakby coś mu się miało stać od pomalowanego pociągu. ale nie, nie! on się boi, że coś mu się stanie od słynnej homo-propagandy, że mu norwege dzieciaka spedalą czy jeszcze gorzej - cały naród od razu. -_-
pisanie takich opinii jest jak Korwin chwalący Hitlera.
@kosciej: zeby nie było niedomówień - zareagowałbym tak samo gdyby ktos napisał to samo o krzyżu w miejscu publicznym. Ma prawo do opinii. Pytanie, czy Ty bys określił takie zachowanie obraźliwym i żałosnym gdyby chodziło o cos innego - np. o krzyż w miejscu publicznym.
@kosciej: oczywiście, że krzywdzi. ta opinia była wymierzona przeciwko promowaniu tolerancji wobec osób o określonej orientacji seksualnej, jest krzywdząca. chyba, że chcesz prowadzić retorykę "on miał na myśli tylko brzydko odmalowany pociąg", ale równie dobrze możemy mówić, że hajlując zamawiałem tak naprawdę pięć piw.
nie mam nic przeciwko krzyżom w miejscach publicznych, uważam za to, że miejsce krzyża nie jest w szkole publicznej, tylko w szkole chrześcijańskiej/katolickiej. natomiast nie "obrzydza" mnie
@wu_tang_LAN: #!$%@?ąc od poglądów - nigdy nie zrozumiem jak można tak wyraźnie identyfikować się z jakimiś poglądami pod własnym imieniem i nazwiskiem w Internecie. Aktualny czy potencjalny przyszły pracodawca z dużym prawdopodobieństwem mógłby się na takie rzeczy natknąć i nawet nie wprost wyrobić sobie o mnie krytyczne zdanie. Szczególnie jeśli ma się świadomość, że pracuje się w kraju, w którym brak tolerancji jest uważany za dość mocny, niezdrowy odchył. To tak