Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy

Będę miał taką akcję że będę uczył programowania kogoś praktycznie od zera, fullstack #webdev jak starczy czasu #android

Kilka miesięcy czystej edukacji... Ale mam problem, bo dla mnie programowanie jest jak powietrze (choć nie jestem jakimś tam voodoo magikiem) i nie potrafię myśleć o podstawach. Stąd moje pytanie, szczególnie do tych którzy niedawno zaczęli, co was najbardziej wkurzało, z czym były największe problemy? A może coś okazało się super przydatne?

No i oczywiście dużego plusa za każdy link do materiałów, które uważacie za szczególnie pomocne.

Technologie: #ruby, #rails (choć akurat tu dam sobie radę) #javascript #html #css #sql

Żeby nie było że rozszerzeniowa postawa, wszystkie materiały udostępnię (cc)

#naukaprogramowania #programowanie #webdev
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Będę miał taką akcję że będę uczył programowania kogoś praktycznie od zera


@mktos: Niech ten ktoś najpierw przerobi z 2-3 książki, albo parę kursów na Lynda.com czy Plurasight.com wtedy tego kogoś możesz poduczyć. Uczenie od zera - nie umiejąc uczyć - może wyrządzić więcej "krzywdy" niż pożytku.
  • Odpowiedz
@mktos: Po pierwsze niech w dowolnym języku przerobią podstawy typu struktury danych, pętle, instrukcje warunkowe, obiektowość, metody, funkcje, wyjątki itp itd. Jak będziesz miał uczyć kogoś tego od zera to dostaniesz p-------a.
  • Odpowiedz