Wpis z mikrobloga

@Matyson: Mi osobiscie to tez pasuje. W Niemczech jest to samo, w Polsce apteke mozesz spotkac co pare metrow co jest bez sensu. Inna sprawa, ze w Niemczech nie ma dla mnie znaczenia gdzie realizuje recepte, bo placi kasa chorych.
@dad1111: Nieprawda. W projekcie w pierwszej kolejności jest 1 apteka na 3000 osób.
Na manhatanie żyje więcej niż 42tysiące więc wszystkie apteki by zostały.

Generalnie typowe branżowe prawo, mające poprawić sytuację garstki kosztem wszystkich.

Ja bym poszedł w inną stroną. Zmienił regulacje dotyczę NLPZ i innych "stacjo-benzynowych", przenosząc ich sprzedaż do aptek (to jest wielomiliardowy biznes) a w zamian wprowadził ABSOLUTNY ZAKAZ sprzedaży suplementów diety w aptekach.
Bo teraz apteka wygląda
@miki4ever:
Nie ma w Niemczech takiego czegoś, przynajmniej u mnie w mieście apteki są bliżej jak 1km od siebie. Poza tym kasa nie płaci wszystkiego, często trzeba dopłacić, lub sobie samemu kupić. Nie jest aż tak kolorowo tutaj jak mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miki4ever ja lubię wiele aptek. Często w jednej nie mają tego co jest w drugiej. Kiedyś za jednym lekiem odwiedziłem 5 zanim znalazłem. W takim przypadku musiałbym zrobić 5 km, a teraz zrobiłem max 2.