Wpis z mikrobloga

@entrop: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
@entrop: Warto znać, mieliśmy problemy podczas przejścia "granicznego". Gdyby nie to że kolega mówi po rosyjski dodatkowo jest strażakiem to dostalibyśmy perma na wjazd na teren Władykaukazu. Jakby nie było WARTO :) To co można zobaczyć z ponad 5000 npm na Kaukazie zapiera dech w piersi. W Himalajach za to samo niestety trzeba jeszcze z kilometr w górę pociągnąć albo startować zimą :D
Pobierz czasnawykopki - @entrop: Warto znać, mieliśmy problemy podczas przejścia "granicznego...
źródło: comment_OCiwApnuXgxjvR4fQ2BFWD4r1ZO2GPQ4.jpg
@Raii: 400 za przelot w obie strony rezerowany 2 miesiące wczesniej, jedna noc w hostelu to 15-30zl zalezy gdzie znajdziesz a kazda chata tutaj to hostel, w base campie ponoc 35zl za noc ale my za darmo spaliśmy (long story) i to 3 noce. Plus to co przejesz, ceny jak w polszy. No i szpej to tak kilka (nascie)(dziesiat) tysięcy złotych lekko wiadomo :D na miejscu jest wypozyczalnia ale nie wiem
@entrop: Jak wygląda trasa z meteostacji? Ile w ogole jest miejsca do spania w tej meteostacji? Na przełomie sierpnia i września byłem w Gruzji. Na Kazbek byłem tylko na lodowcu. Chyba w oddali widziałem właśnie tą meteostację.
@debesciak1: Z reszty trasy zrobię jakiś krotki opis i wrzucę z fotami po weekendzie to Cie zawolam. Ogolenie to dzień drogi na wyzsze lub nizsze plateu gdzie non stop kamienie wielkości pralki lecą Cię zabić, potem spisz w namiocie i atak na szczyt jakies 4-5h, szczeliny niektóre na tyle duże ze trzeba chodzić naokoło po kilkanaście minut lub skakać. My nie skakaliśmy bo byly zasypane śniegiem i #!$%@? wi gdzie się
@entrop: Słyszałem. Burze tam ostro dają popalić. Mieliśmy je na Plato i przy Meteo. Szczeliny ponoć z racji coraz cieplejszego klimatu są tam coraz bardziej zdradliwe. Za naszego pobytu statystyki były identyczne - 3 zaginięcia.