Wpis z mikrobloga

Dzisiaj Mirki będzie krótko, ale sporo dobrych wiadomości. Dzień 8 ofensywy zakończył się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Front
ISF zajęło Karemlesh oraz kontroluje wraz z NPU prawie całe Qaraqush.
Na drodze do Mosulu na osi Bartella pozostała tylko jedna miejscowość.
ISIS ogłosiło kontrofensywę na Sinjar, na północny-zachód od Mosulu, ale od rana jedyne komunikaty jakie widziałem w tym temacie, to takie, że Jazydzi tam stacjonujący dali im w kość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na froncie podpatrzono Kanadyjczyków z CSOR ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inne
KRG ogłosił, że nie zastosuje się do zakazu alkoholu uchwalonego przez Parlament Federalny.
Turcja zbombardowała kurdyjskich cywilów w dystrykcie Mergesor rzekomo mając zamiar zbombardować PKK.

Polecane materiały
Widok z drona na konwój Peszmergów: https://twitter.com/RudawEnglish/status/790467236595167232
Fotki i wideo od NPU: https://twitter.com/NinevehPU

Mapka: czerwona obwódka to zajęte miejsca, kreskowanie to częściowo zajęte.




#irak #bitwaomosul #bitwaomosulfaq #wykopnawojnie
TenebrosuS - Dzisiaj Mirki będzie krótko, ale sporo dobrych wiadomości. Dzień 8 ofens...

źródło: comment_4zIHjzI0GPfydQfY5hwy3TYrpNDrKvVx.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dynamiczniak: ale to nie jest chyba jak na szybko tekst przeleciałem oficjalna wypowiedź żadna, tylko domysły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak na prawdę okaże się, jak dojdą do samego miasta i zaczną się w nim walki.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Wydaje mi się, że widziałem jeszcze jedną wypowiedź kogoś z armii/rządu, ale nie ma szans, że to teraz znajdę, ten link pamiętałem, że właśnie ty udostępniłeś i szybko znalazłem. No ale racja, nie wiadomo co zrobią, dużo zależy od Turcji
  • Odpowiedz
@dynamiczniak: no właśnie to też, plany z początku operacji niekoniecznie muszą się pokryć z faktyczną realizacją. Może się okazać, że Daesh nie ma najmniejszego zamiaru s-------ć z Mosulu, tylko jeszcze będzie posiłki dosyłać i wtedy będą musieli zamknąć pierścień.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: http://businessinsider.com.pl/international/iraq-just-began-what-could-be-the-most-complex-and-largest-anti-isis-operation-ever/wrd6ygz

The Iraqi army evidently expects many to try to escape. According to The Washington Post, the army plans to leave an escape route for the jihadists on the west side of Mosul in the hopes of lessening the struggle inside the city, where 700,000 to one million civilians still live.


Takie coś jeszcze znalazłem
  • Odpowiedz
  • 1
@TenebrosuS dziwnie się czuję czytając codziennie Twoje wpisy. Trochę jak na historii, ale cholera w tym samym czasie co robię obiad, przeglądam wykop, myję się, ludzie walczą o przejęcie miasta. Kosmos.
Tak trzymaj Mirku
  • Odpowiedz
@qjot: uwierz, my też tutaj z ekipą co oglądamy te streamy codziennie i czytamy wiadomości na bieżąco przez cały praktycznie dzień to też traktujemy to jeszcze jako doznanie dość abstrakcyjne. Myślę, że np. koledzy @bartekxb i @Wurzel potwierdzą.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Bardzo dobra treść, plusuję :)

Mam koleżankę z Iraku - Kurdyjkę, uczy się w mieście na wschód od Mosul - Irbil. Możesz mi powiedzieć czy to wszystko zmierza w tamtym kierunku czy jest bezpieczna?

Ostatnio mnie pytała czy wiem o walkach i na moje pytanie dlaczego ISIS walczy odpowiedziała "Themselves dont know what they want"...
  • Odpowiedz
Mam koleżankę z Iraku - Kurdyjkę, uczy się w mieście na wschód od Mosul - Irbil. Możesz mi powiedzieć czy to wszystko zmierza w tamtym kierunku czy jest bezpieczna?


@dieow: idzie w drugą stronę dokładnie, Irbil jest na tej samej drodze co dzisiaj zajęty obszar w obwódce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz