Wpis z mikrobloga

Siema mirki,
Ostatnio w sierpniu byłem oddać krew. Zostałem jednak odprawiony przez kobitkę w rejestracji ze względu na to, że za dużo w ciągu roku razy byłem oddawać. Kiedy teraz mogę iść? ostatnią donację miałem 24 czerwca.
#krwiodawstwo
  • 17
@gappaz:

Kiedy teraz mogę iść? ostatnią donację miałem 24 czerwca.

1. nie wiem co chcesz oddawać.
2. Dałem ci terminarz, który pokaże kiedy możesz iść następny raz.
Ten link jest odpowiedzią na Twoje pytanie.
@TenNorbert: tak chodziło mi o krew pełną. Wstawię tu później foto mojej książeczki z datami.
Dzisiaj mam stację krwiodawstwa czynną do 17 więc podlecę po pracy i się dowiem.
@gappaz: krew pełna 6 razy w roku z minimalnym dostępem 8 tygodni, przy czym rok nie znaczy od 1 stycznia do 31 grudnia, tylko jeśli chciałbyś oddać dzisiaj, to liczysz oddania od 25 października 2015
@TenNorbert: mężczyzna może oddać 6 razy w odstępach 8-tygodniowych, co daje 48 tygodni, czyli zachowując równe odstępy ośmiotygodniowe mógłby oddać siódmy raz w ciągu roku. Kolega @Ukassiu miał kiedyś z tym problem ( ͡°
@gappaz: @zgubilam_kredki: dokładnie tak było. Aplikacje na androida np. nie biorą tego pod uwagę i źle jest podawany termin kolejnej donacji. Po tym oddaniu już wszystko idzie normalnie, aż do kolejnego 6 oddania, po którym ponownie trzeba poczekać dłużej niż zwykle.
@gappaz: bodajże 2tyg. Sam miałem tak, że kalkulatory i aplikacje pokazywały mi dany termin. Jednak nie brały pod uwagę tego, że w ciągu roku oddałem 6 razy przez co pokazywany termin był błędny. I tak rok temu oddałem 10 sierpnia 2015, a kolejny termin pokazywało na 26 lipca 2016. Odczekałem 2 tyg i 9 sierpnia już nie było problemu by oddać krew.